00
Yazı Detayı
04 Ekim 2023 - Çarşamba 19:21
 
Siyasiler Nereye Koşuyor
Hamdi Acet
alanyaajans@gmail.com
 
 

Siyasetin her döneminde farklı bir üslup ve söylem kullanılır. Bu, mesleğimizin gereği olarak anlamaya çalıştığımız bir husustur. Ancak, bu dönemde seçim hazırlıkları sırasında karşılaştığımız bazı durumlar bizi de şaşırtıyor. Siyasi partilerin niyetleri ve amaçları er ya da geç ortaya çıkar, bunlar gizli kalamaz.

Beni meraklandıran konu ise siyasi partilerin halkın yanında olmak yerine kendi bildiklerini okumalarıdır. Vatandaşın görüşüne başvurmadan, torpil gözeten ya da emir eri olan isimleri aday gösteriyorlar. Bu adaylar, partilerine başarı getirir mi yoksa halkın tepkisini çeker mi, bunu zaman gösterecek.

Yerel seçimlerde siyasi partilerin değil, vatandaşın güvendiği kişilerin seçim kazandığı bir gerçektir. Halkın desteğini almadan tepeden inme adaylara oy verenlerin de mutlaka alternatifi olacaktır. Bu seçimler gerçekten çok ilginç olacak.

Ankara'dan yapılan hesapların vatandaşı pek önemsemediği izlenimi veriyor. Biz adayları belirleriz, siz de oy verirsiniz mantığı bana çok itici geldi. Bunu yakıştıramadım.

 
Etiketler: Siyasiler, Nereye, Koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı 0