00
Yazı Detayı
24 Temmuz 2023 - Pazartesi 15:07
 
Aşk ve Kin Kardeş dir
Hamdi Acet
alanyaajans@gmail.com
 
 

Merhaba sevgili okuyucularım, bugün sizlere aşk ve kin arasındaki ince çizgiden bahsedeceğim. Aşk ve kin, insanın en temel duygularından ikisidir.

Aşk, bizi hayata bağlayan, mutlu eden, güzelleştiren bir duygudur. Kin ise, bizi yıpratan, acıtan, karanlığa sürükleyen bir duygudur. Peki, aşk ve kin nasıl birbirine dönüşebilir? Bu sorunun cevabı, aslında çok basit.

Aşk ve kin, birbirinin zıttı olan duygular değildir. Aksine, birbirine çok yakın olan duygulardır. Çünkü ikisi de, aynı şeye karşı beslenir: tutku. Tutku, bizi bir şeye ya da birine bağlayan güçlü bir duygudur.

Tutkuyla sevdiğimiz biri, bize hayatın anlamını verir. Ama aynı tutkuyla nefret ettiğimiz biri, bize hayatın zehirini verir.

 

Tutkuyla sevdiğimiz biri, bizi aldattığında, yalan söylediğinde, bizi terk ettiğinde ya da bize zarar verdiğinde, aşkımız kin haline gelir. Tutkuyla nefret ettiğimiz biri, bize özür dilediğinde, bize yardım ettiğinde, bize sevgi gösterdiğinde ya da bize iyilik yaptığında, kinimiz aşk haline gelir.

 

Bu yüzden, aşk ve kin arasındaki çizgi çok incedir. Bu çizgiyi korumak için, tutkumuzu kontrol etmeliyiz. Aşkımızı abartmamalıyız. Kinimizi azaltmalıyız. Aşkımızla mutlu olmalıyız. Kinimizle acı çekmemeliyiz. Aşk ve kin arasındaki dengeyi kurmalıyız. Böylece, hayatımız daha güzel olur.

Aşk ve kin, birbirine zıt gibi görünse de, aslında birbirine çok yakındır. Çünkü ikisi de tutkudur, ikisi de güçlü bir duygudur, ikisi de insanı değiştirir. Aşk ve kin, insanın en büyük dostu da olabilir, en büyük düşmanı da. Aşk ve kin, hayatın tadını da tuzunu da verir.

 

Bazen aşk, kinin yerini alır ve insanı mutlu eder. Bazen de kin, aşkın yerini alır ve insanı acıtır. Aşk ve kin arasında sıkışıp kalan bir adam vardı. Adı Ahmet'ti. Ahmet, çocukluk aşkı Zeynep'e delicesine âşıktı. Ama Zeynep, Ahmet'i sevmiyordu.

Zeynep, Ahmet'in en yakın arkadaşı Ali'ye âşıktı. Ali de Zeynep'i seviyordu. Ahmet, bu durumu öğrendiğinde çok kızdı. Hem Zeynep'e hem de Ali'ye kin duydu. Onları ayırmak için her şeyi yaptı. Ama başaramadı. Zeynep ve Ali, birlikte mutlu bir hayat kurdu.

Ahmet ise yalnız kaldı. Aşk ve kin arasında bocaladı. Bir gün, Zeynep ve Ali'nin evine gitti. Onları öldürmeye karar verdi. Ama kapıyı açan, küçük bir kız çocuğu oldu. Kız çocuğu, Zeynep ve Ali'nin kızlarıydı. Adı da Elif'ti. Elif, Ahmet'i görünce çok sevindi. Çünkü Ahmet, onun amcasıydı. Elif, Ahmet'i içeri davet etti. Ahmet, Elif'i görünce şaşırdı.

 

Onun varlığından haberi yoktu. Elif, Ahmet'e sarılıp onunla oynamak istedi. Ahmet, Elif'in masumluğuna ve sevgisine dayanamadı. Kinini unuttu. Aşkını hatırladı. Zeynep ve Ali'ye zarar vermekten vazgeçti. Onlarla barışmak istedi. Ama çok geçti. Zeynep ve Ali, evde değildi. Onlar, bir trafik kazasında ölmüştü.

Aşkın gücü, kinin acısı İkisi de kalpte yer bulur Biri bizi yükseltir, diğeri düşürür Aşkın sıcaklığı, kinin soğukluğu İkisi de ruhumuzu sarar Biri bizi mutlu eder, diğeri yaralar

 

Aşkın tatlılığı, kinin acısı İkisi de hayatımızda iz bırakır Biri bizi güçlendirir, diğeri zayıflatır Aşkın neşesi, kinin hüznü İkisi de kalbimizde yer edinir Biri bizi aydınlatır, diğeri karartır

 

Aşk ve kin, iki zıt duygu Biri bize umut verir, diğeri üzüntü Hangisini seçeceğimiz bizim elimizde Aşkı seçersek mutluluğa, kini seçersek acıya gideriz.Saygılar buda bizim aşk ve kin üzerine yorumumuz…..

 
Etiketler: Aşk, ve, Kin, Kardeş, dir,
Yorumlar
Haber Yazılımı 0