00
Yazı Detayı
15 Şubat 2023 - Çarşamba 19:09
 
Toplum Ve Ahlak
Hamdi Acet
alanyaajans@gmail.com
 
 

Çok zor günler yaşadığımız bu günlerde gördüklerimi ve hissettiklerimi paylaşmak istedim.Asrin felaketini bizzat görmek orada bulunmak insanlarla konuşarak bilgi almak nabız tutmak olaya bakış açımı farklı noktalara çekti.

 

İnsanların yaşadığı bu felaketi evlerinde oturup televizyondan özellikle farklı kanallardan izleyip yorum yapan arkadaşlar gerçekten üzülmeme sebeb oldu.

 

Şimdi oradaki izlenimim önce soğuk geceleri sokakta geçirmek zorunda olan insanlar ısınma ve barınma sorunu yaşadıkları.

Vatandaşların barınma sorunu için yurtların ve otellerin konaklamaya açılması gerçekten sevindirdi ama birde otellerde kalanların yaşadıkları ve yaşattıkları ayrı konu.?

 

Toplumun bu konuya bakışı Suriyelileri ve onlara sataşmayı meslek haline getirmiş insanların şimdi de depremzedelere aynı bakış açısı ile bakması aslında toplum ve ahlak sorunu olduğu kanısına varmama neden oldu.

 

Yine aynı kesimde  suçlu arama çabası var ama bu insanlara nasıl yardımcı oluruz bu yok.Deprem her zaman oldu yine olacak biz bu sorunları acıları atlatırız ama toplum ve ahlak sorunu bunu atlatırmıyız bilemiyorum.

Belki olaylara tarafsız ve empati yaparak bakarsak insanlarda hata aramak yerine onları anlamaya çalışırsak yarın pişman olup üzülmeyiz.

 

Unutmalım bu bizim başımızada gelebilir.Eğer biz Türkiye olarak Pandemide tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmeseydik şimdi 95 ülke bize yardıma gelirmiydi unutmayalım iyilik paylaştıkça çoğalır.

 

 
Etiketler: Toplum, Ve, Ahlak,
Yorumlar
Haber Yazılımı 0