00
Yazı Detayı
19 Aralık 2021 - Pazar 19:04
 
Güç Zehirlenmesi
Hamdi Acet
alanyaajans@gmail.com
 
 

Vardır ya çevremiz de  şöyle bir göz atarsak zaman içinde var olmuş sonra yok olmuş dünya’yı ben yarattım diyenler. Dün size abi derler  üç kuruş para bulunca birkaç takım elbise si olunca adam oldum sananlar bilmezler ki Dünya malı Dünyada kalır sen yanına üç metre kefen alırsın oda  eşin dostun seni çıplak görmesin diye Allahın lütfüdür.


Bu bizim görüşümüz bir de onların gözünden bakarsak derki ben yaptım ben akıllıyım onun için benim malım var siz aptalsınız bakın halinize ben yaparım vesselam vesselam.

 

Ben çok gördüm şımaranı sonrada pişman olanı çok da önemsemem bilirim ki ona bir fırsat verilmiş güç verilmiş para verilmiş sınav odur ki Para’ya mı tapacak güç’emi tapacak  bu tipleri nasıl anlarız eleştiriye dayanamaz kendini ve çevresini toplumdan soyutlar onları kusursuz yapmaya çalışır toz kondurmaz eleştiri kabul etmez kısaca bildiğim bildik astığım,astık kestiğim kestik ,tarzlarıdır.


O yapınca hak başkası yapınca kusurdur 
Birde bu tiplerin yalakları vardır onun gibi davranmaya çalışır,bakarsınız haline komiktir oda olmuş bir baş kesen. Hakkı hukuku bilmez sanar’ki düzen hep böyle sürecek bir gün o makam elimden gidecek sonra sokağa çıkmaya bile cesareti kalmayacak sokaktan geçerken ardından sövülecek.


Nereden mi biliyorum sokaklar bunlarla dolu 
Bir adam olanlar var bunlar gibi yapmamış hala toplumda saygı gören sokaktan geçerken insanlar ayağa kalkıp saygısını gösterir.
Sağlıcakla dostlar 

 

 
Etiketler: Güç, Zehirlenmesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı 0