Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 16:08
 
Bu Gün Okullu Olduk
Alanya’da 6 Eylül’de başlayacak olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencileri uyum eğitimlerine başladı.
EĞİTİM Haberi
Bu Gün Okullu Olduk

İlçede bağımsız anaokulları dahil 4 bin 937’si anasınıfı, 5 bin 742’si birinci sınıf öğrencisi ders başı yaptı. Öğrencilerin sevincine ortak olmak için Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Bilgi Bulut İlkokulu'nu ziyaret etti. Okulu ziyaretinde açıklama yapan Yılmaz, çok mutlu olduğunu ve uzun bir aradan sonra okulların açılmasını beklemiş olduklarını söyledi. 


Yılmaz, “1 Eylül’den itibaren ders süreleri, günler kısaltılmadan hibrit olmadan ilk kez okulumuz öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir araya geliyor. Kapanmaların sebebi okullar değil. Bizlerin üzerine düşen görevler okullarda teneffüslerde dahil maskeler çıkartılmayacak ve sosyal mesafe korunacak. Velilerimiz sadece bugüne mahsus bahçeye alındı. Bunun sebebi de öğrencilerin huzursuzluk yaşamalarından kaynaklı. 


Sadece bugünlük izin verildi. Onun dışında artık velilerimiz çocuklarını okulların çıkış kapılarından alacak. Bu süreçte okullarımızda öğretmenlerin kantinde ve okulda çalışan personellerin büyük çoğunluğu aşısını yaptırmıştır."

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Bu, Gün, Okullu, Olduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı