00
Haber Detayı
26 Nisan 2024 - Cuma 10:06
 
Orhan Mahallesinde Su Sevinci
Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASAT Müdürlüğü, Alanya'nın Orhan Mahallesi'nde yıllardır devam eden içme suyu sorununu çözdü. Mahalle sakinleri, uzun süredir bekledikleri bu çözümle de rahat bir nefes aldı
YAŞAM Haberi
Orhan Mahallesinde Su Sevinci

Alanya’nın Orhan Mahallesinde yıllardır yaşanan içme suyu sorunu defalarca çözülmeye çalışıldı. Bölgede daha önce yapılan 13 sondaj çalışması başarısız sonuçlanırken Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen 14’üncü sondajla bulunan su kaynağının mahallenin ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğu belirlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamasından, “Alanya Orhan Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu sorununa çözüm üretmek için sondaj çalışması başlattık. Gerekli tüm işlemleri en kısa sürede tamamlayarak bölge halkımızı temel ihtiyacı olan içme suyuna kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.


“47 YAŞINDAYIM VE DOĞDUMDAN BERİ SU SIKINTISI YAŞANIYORDU”
Orhan Mahallesi Muhtarı İsmail Uyar ise Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamada, 47 yıldır süregelen su sıkıntısının kendisi için de bir ömür boyu devam ettiğini belirtti. Uyar, “Burada 47 senedir su sorunu yaşanıyor. Şöyle ben 47 yaşımdayım ve doğduğumdan beri su sıkıntısı yaşanıyor. Belki daha da eskidir ama doğmadığım için daha eskiye gitmeyeyim. Buraya 11 sondaj vuruldu. 12’nci sondajda su çıktı fakat yetersiz kaldı. 13’üncü de de 330 metreye indik su bulamadık. 14’üncüsünde su çıktı. Bölgede analizleri yapıldıktan sonrada su mahalleliye verilecek. Ben yıllardır yaşanan sorunu çözüme kavuşturan ASAT ekibine ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

 

“ANALİZLER SONUCUNDA SU MAHALLELİYE VERİLECEK”

ASAT tarafından gerçekleştirilen son sondajdan elde edilen su yapılacak analizler sonucu mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacağı öğrenildi. 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0