Haber Detayı
23 Aralık 2021 - Perşembe 19:24
 
Alanya Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğünden Çevre ve Hayvan Dostu Proje
Alanya Kaymakamlığı koordinesinde Alanya Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan “Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya Bırak” Projesinin tanıtım programı gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Alanya Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğünden Çevre ve Hayvan Dostu Proje

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtımda Emniyet Müdürü Kenan Patat tarafından proje hakkında bilgi verildi. Proje ortaklarından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de proje ile ilgili görüşlerini belirttiler. Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer de bir konuşma yaptı. 


Kaymakam Ürkmezer yaptığı konuşmada “İçişleri Bakanlığımızca Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan çevre, doğa ve hayvan koruma şubesini geçtiğimiz yaz bizler de Alanya’da oluşturduk. İlgili şube ve Toplum Destekli Polislik Şubemizin çalışmasıyla hazırlanan projeye bugün itibarı ile başlıyoruz. 


Bakanlığımızın çalışmaları neticesinde Çevre ve hayvanların korunması amacıyla oluşturulan “Haydi” uygulamasının da tanıtımını bugün yapıyoruz”.


“Bu projede amaç çevre, doğa ve sokak hayvanlarının korunması; Alanya’mızın ormanında, plajında, denizinde ve sokaklarında insanların katılımıyla temizlik yapılması; başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanların korunması ama en önce tüm bu alanlarda başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızda bir bilinç oluşturulması. 


Bu projede bize destek olan herkese, belediyemize, kurumlarımıza, STK'larımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
Program soru-cevap bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya, Kaymakamlığı, ve, Emniyet, Müdürlüğünden, Çevre, ve, Hayvan, Dostu, Proje, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı