00
Haber Detayı
22 Mart 2024 - Cuma 19:25
 
Alanya'da cinayet zanlısı 6 gün sonra yakalanarak tutuklandı
Alanya’da komşusu Ayhan Fidanboy’u öldüren katil zanlısı Necmettin But çarşı merkezinde yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Necmettin But tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ Haberi
Alanya'da cinayet zanlısı 6 gün sonra yakalanarak tutuklandı

Alanya’nın Avsallar Mahallesi’nde 16 Mart tarihinde Ayhan Fidanboy'u pusu kurarak tabancayla 12 kurşunla öldürdükten sonra kaçan zanlı Necmettin But, jandarma ekiplerinin sıkı takibi sonucunda Alanya'da çarşı merkezinde yakalandı. Katil zanlısı sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


OLAYIN GEÇMİŞİ
16 Mart tarihinde Alanya'nın Avsallar Mahallesi’nde yaşayan Ayhan Fidanboy eski komşusu Necmettin But (49) tarafından tabanca ile 12 el ateş edilerek öldürüldü. Cinayetin ardından kaçan katil zanlısı But’un 2004 yılında aşkına karşılık vermeyen İngilizce öğretmeni Bahar Doğan’ı (24) öldürdüğü ortaya çıktı. Avsallar’da evli ve 2 çocuk babası Ayhan Fidanboy ile aynı binada oturan Necmettin But, 5 ay önce kirayı ödemediği ve etrafına rahatsızlık verdiği için oturduğu zemin kattaki daireden çıkartılmıştı.


SORUMLU OLARAK KOMŞUSUNU GÖRDÜ
Daha önce de cinayetten 12 yıl hapis yatan Necmettin But, binadan atılması olarak kendisine daha önce yardım eden ve sahip çıkan apartman komşusu Ayhan Fidan'a kin beslemeye başladı. Birkaç gün önce de telefonla arayarak, "Senin yüzünden binadan atıldım. Bunun hesabını sana ödeteceğim" diye tehdit etti. Tehdidin ardından evli ve 2 çocuk babası eşi Adra'yı dikkatli olması konusunda uyardı. Eve gelmesi halinde kapıyı açmamasını istedi.


MOTOSİKLET İLE GELİP PUSU KURDU
Necmettin But, akşam saatlerinde motosiklet ile eski oturduğu binanın önüne motosiklet ile gelerek pusu kurdu. Akşam işten gelen Ayhan Fidanboy, aracından indiği sırada Necmettin But, tabanca ile ateş etmeye başladı. Göğsüne ve başına 12 mermi isabet eden Ayhan Fidanboy kanlar içinde yere yığıldı. Adra Fidan, eşinin vurulduğunu balkondan gördü. Hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak ambulans istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından talihsiz adamı hastaneye kaldırdı. Burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.


HER YERDE ARANIYORDU
Cinayetin ardından Necmettin But, suç aleti silah ile kaçtı. Jandarma timleri kaçan katili yakalamak için operasyon başlatarak But’un gidebileceği tüm noktaları tuttu. Cinayet zanlısı But'un 2004 yılında aşkına karşılık vermediği gerekçesi ile Adana'da İngilizce öğretmeni Bahar Doğan'ı soksa ortasında öldürdüğü ve 12 yıl hapis yattığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0