00
Haber Detayı
29 Nisan 2024 - Pazartesi 13:32
 
Alanya’da mahalle yollarına bakım onarım
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın kırsal mahalle yollarında alt yapı, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir ekipleri, yayla yollarında da yoğun çalışma yapıyor.
YAŞAM Haberi
Alanya’da mahalle yollarına bakım onarım

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Alanya’nın farklı mahallelerindeki yoğun mesaisine devam ediyor. Bayırkozağacı Mahallesi grup yolunda heyelan olan bölgede taş duvar çalışması yapıldı. Yolun alt ve üst tarafında inşa edilen duvarla yol daha güvenli getirildi. Ayrıca mahalle yolunun bozuk olan bölümlerinde ise bakım onarım ve yama çalışması gerçekleştirildi. Kızılcaşehir Mahalle yolunda da göçük olan noktada dolgu çalışması yapıldı. Öte yandan ekipler, Sapadere, Kocaoğlanlı, Yaylakonak ve Kayabaşı Mahalle ve grup yollarında bakım ve onarım çalışmasının yanı sıra yama çalışması gerçekleştirdi. 


YAYLA YOLLARINDA DAÇALIŞMA VAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Alanya ekipleri, Mayıs ayı ile birlikte yayla göçlerinin artması beklendiği ilçede, vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için yayla yollarında da bakım onarım çalışması gerçekleştiriyor. Kış mevsiminde heyelan ve yağışlar nedeniyle zarar gören yallara bakım onarım, dolgu, büz ve yama çalışması yapılıyor. Bucak Çökele yolu, Söğüt Yaylası, Karapınar Mahallesi, Beyreli ve Fakırcalı Yayla yollarında kapalı bölümler açıldı çalışmalar diğer yaylalarda da devam ediyor.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0