Haber Detayı
12 Eylül 2022 - Pazartesi 18:40
 
‘Güzel Ahlaklı Olmayı da Öğretelim’
2022-2033 Eğitim-Öğretim Yılında oryantasyon haftasının ardından okullar resmen başladı. MÜSİAD Alanya Şubesi Eğitim Komitesi Başkanı Hasan Ahlatcı okuldaki dersler kadar ahlaklı dürüst nesil yetiştirmekte çok önemli uyarısında bulundu.
YAŞAM Haberi
‘Güzel Ahlaklı Olmayı da Öğretelim’

‘Başarı asla tesadüf değildir. Başarı disiplin, azim ve fedakarlıklarla dolu uzun bir mücadelenin meyvesidir. Her başarılı öğrencinin arkasında onları destekleyen, mesleğine aşık eğitimcilerin izlerine rastlarız’ diyen MÜSİAD Alanya Şubesi Eğitim Komitesi Başkanı Hasan Ahlatcı “Geleceğimiz olan gençlerimizi ahlaklı ve dürüst birer bireyler olabilmeleri için eğitimcilerimize önemli görevler düşmektedir” Dedi. 


Gençlerimize başarının sadece puanlardan ibaret olmadığını, geçici yüksek notlar yerine Adalet ve ahlak dolu bir hayatın önemini vurgulamamız gerekir vurgusu yapan Ahlatcı, “Adalet ve ahlaktan yoksun bireyin topluma kazandıracağı bir şey yoktur. Adalet ve ahlak zamanında kazandırılmadığı takdirde ise ömür boyu kişiden uzak kalacak erdemlerdendir. Bunun acı örneklerini yakın tarihimizde tecrübe ederek bir kez daha şahit olduk” uyarısında bulunup okul dersleri ile birlikte güzle ahlaklı olmayı da öğretmenin çok önemli olduğunu belirtti. 


15 Temmuz da tankların karşısında duran gençlere bu ruhu aşılayan eğitimcilerin hakkının ödenmeyeceğini ifade eden Hasan Ahlatcı, .”Üzerimde hakkı olan kendi öğretmenlerimi de bir kez daha saygıyla anıyor, dar-ül-bekaya uğurladıklarımıza Rabb'imden rahmet niyaz ediyorum. Biz onlarla var olduk, onların emekleriyle hayatı çok çok farklı şekilde yaşamaya başladık. Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” Dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: ‘Güzel, Ahlaklı, Olmayı, da, Öğretelim’,
Yorumlar
Haber Yazılımı