00
Haber Detayı
18 Mart 2024 - Pazartesi 20:13
 
Böcek mitingden duyurdu: Alanya’ya en ucuzu gelecek
Başkan Böcek “Gerçek belediyecilik diyorlar. Gerçekler ortada. Yoksulluk, emeklinin çaresizliği, kadınların, gençlerin umutsuzluğu, ekonomik krizler. İşte açı gerçekler bunlar” dedi.
YAŞAM Haberi
Böcek mitingden duyurdu: Alanya’ya en ucuzu gelecek

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in Alanya mitinginde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, “Karşımıza şimdi geçip gerçek belediyecilik diyenlere hep birlikte gerçekler ortada demek için Alanya’da bir aradayız. Alanya gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyor. Kent yoksulluğu, emeklilerimizin çaresizliği, gençlerin umutsuzluğu, kadınların mağduriyeti ve tüm ekonomik krizler.. İşte acı gerçekler bunlar” dedi. Antalya’nın Türkiye’nin en ucuz ve sağlıklı suyunu kullandığını, Türkiye’nin en ucuz halk ekmeğini vatandaşın sofrasına ulaştırdıklarını belirten Başkan Böcek, Antalya’nın şimdiye kadarki en büyük altyapı yatırımlarını reklam yapmadan, bir şova çevirmeden gerçekleştirdiklerini söyledi.


CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alanya’da halkla buluştu. CHP Lideri Özgür Özel’in Alanya mitingine genel başkan yardımcıları, parti meclisi üyeleri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP Alanya Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik, milletvekilleri, belediye başkanları, başkan adayları ve binlerce vatandaş katıldı. Büyük coşkunun yaşandığı mitingde halka seslenen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, 5 yıl boyunca kimseyi ötekileştirmeden ve parti gözetmeden tüm belediyelere eşit hizmet ettiğinin altını çizdi. İlk ilçe ziyaretine Alanya’dan başladığını, göreve gelir gelmez önceki dönemde alınan caddeleri Alanya’ya geri verdiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Alanya’da, 354 kilometre içme suyu hattı, 124 içme suyu depo yapım ve yenilemesini yaptık. Başta Demirtaş Mahallesi olmak üzere yaklaşık 80 kilometre kanalizasyon yatırımı yaptık. Konaklı da 100, okurcularda ise 40 kapasite artırımı yaptık. 262 kilometre yol yatırımı yaptık. 13 kilometrelik Alanya-Gazipaşa bisiklet yolunu hizmete açtık. Sosyal yardımlarımız, yerelden kalkınma projelerimiz ve birçok yatırımımızla Alanyalı hemşehrilerimizin yanında olduk” diye konuştu.


ANTALYA’NIN EN BÜYÜK ALT YAPI YATIRIMLARINI YAPTIK
5 yıl boyunca Antalya’nın dört bir yanında hayata geçirdikleri projelerle, Antalyalıların yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan Böcek, “Antalya’nın tüm ilçeleriyle dirençli, güvenli ve güçlü bir şehir olması için altyapı projelerine ağırlık verdik. Antalya’dan Berlin’e kadar mesafede 3311 km içme suyu hattı, Ankara’ya kadar da 514 km kanalizasyon hattı yaptık. Dağlara taşlara 2656 km asfalt yaptık. Kısacası Antalya’nın şimdiye kadarki en büyük altyapı yatırımlarını reklam yapmadan bunu bir şova çevirmeden gerçekleştirdik” dedi.

Bu sayede Antalya’nın Türkiye’nin en ucuz ve sağlıklı suyunu kullanıyor ve içebiliyor hale geldiğini vurgulayan Başkan Böcek, Antalya’da bir ton suyun bir ekmek parasından daha ucuz hale geldiğini söyledi. Böcek, ayrıca yerelden kalkınma projeleriyle beli bükülen, üretemez hale getirilen çiftçinin her daim yanında olduklarını kaydetti.


182 PROJE TAMAMLADIK
Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktıklarını ancak 182 proje tamamladıklarına dikkati çekerek şunları aktardı: “Vaat ettiğim projeler arasında herkese dokunan halk süt, halk ekmek, halk mama, halk et, halk su, süt yemi, eğitim desteği gibi hizmetleri vermiş olmaktan gurur duyuyorum. 657’si Alanya’dan olmak üzere 4014 öğrencimize 8.000 TL burs veriyoruz. Örneğin daha önce özelleştirilmiş olan halk ekmek yerine yeni bir halk ekmek fabrikası açtık. 4.5 TL olan Türkiye’nin en ucuz halk ekmeğini vatandaşımızın sofrasına ulaştırıyoruz. Bu dönemde, en kısa sürede Alanya’mıza da halk ekmek gelecek” diye konuştu.


ACI GERÇEKLER
“Karşımıza şimdi geçip gerçek belediyecilik diyenlere hep birlikte gerçekler ortada demek için Alanya’da bir aradayız” diyen Başkan Muhittin Böcek, “Biz gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Alanya gerçeğin ne olduğunu çok iyi biliyor. Kent yoksulluğu, emeklilerimizin çaresizliği, gençlerin umutsuzluğu, kadınların mağduriyeti ve tüm ekonomik krizler. İşte acı gerçekler bunlar. Ama biz bugüne kadar ne yaptıysak daha fazlasını yapmak üzere çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


ALANYALILAR NEYİN NE OLDUĞU BİLİYOR
Alanyalıların neyin ne olduğunu çok iyi bildiğini dile getiren Başkan Muhittin Böcek, konuşmasını şöyle tamamladı: “Alanyalı hemşehrilerim satmasını bilen ile yapmasını bileni ayırt edecek kadar zekidir.  Şimdi sandıkta hep birlikte bir kez daha rantın çağı sevdalılarına neyin ne olduğunu gösterme zamanı. Biliyorum ki Cumhuriyet’ in altını dururken Alanya sahte altına geçit vermez, vermeyecektir.

 

22 yıldır her seçimde Antalya Alanya otobanını yapacağız diye kandıranlara, sizi yoksulluğa itenlere, tarımı bitirenlere, emeklilerimizi ağlatanlara, yiğidi kuru soğana muhtaç edenlere, özgürlüklerimizi kısıtlayanlara, milli bayramları kutlamayıp, Cumhuriyeti yok sayanlara, Atatürk’ün adını bile anamayanlara, neyin ne olduğunu göstermeye hazır mısın Alanya? Bu yasakçı zihniyete izin veremeyiz, vermeyeceğiz. 1 Nisan sabahında yepyeni bir güneş doğacak. Azimle gururla 5 yıl daha olacak. Yine söz Muhittin Böcek sözü. Ant olsun ki herkesin başkanı olmaktan bir an bile vazgeçmeyeceğim.” 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0