Haber Detayı
07 Temmuz 2022 - Perşembe 00:10
 
Alanya’da bölgesel turizm sorunları Ankara’ya taşınıyor
Bölgelerde haftada 3 toplantı düzenleyen Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, üye tesis işletmecilerinin sorunlarını ilgili bakanlıklara iletiyor.
TURİZM Haberi
Alanya’da bölgesel turizm sorunları Ankara’ya taşınıyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin (ALTİD) düzenlediği bölgesel istişare toplantıları İncekum, Avsallar, Türkler, Payallar ve Kleopatra bölgeleri otel işletmecileri katılımıyla başladı. Bölgesel ve turizme yönelik genel sorunların ele alındığı ve geleceğe yönelik çözüm yollarının masaya yatırıldığı görüşmelerde artan rezervasyonlar, bölgesel ve genel tanıtım, artan  maliyetler başta olmak üzere önemli konular değerlendirildi. 


Her bölgenin ihtiyaç ve sorunlarının yerinde değerlendirildiğini söyleyen Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Üye tesis işletmecilerimizin sorunlarını ilgili Bakanlık yetkililerine iletiyoruz. Sıradaki toplantımızı Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak otel işletmeleriyle sürdüreceğiz. Toplantılarımıza katkı sağlayan turizmcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya’da, bölgesel, turizm, sorunları, Ankara’ya, taşınıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı