Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 14:08
 
Alanya Belediye Zabıtası’ndan Bayram Öncesi İmalathane ve Marketlere Denetim
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi kent genelindeki imalathane ve marketlere denetim gerçekleştirdi.
YAŞAM Haberi
Alanya Belediye Zabıtası’ndan Bayram Öncesi İmalathane ve Marketlere Denetim

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm yıl gerçekleştirdikleri denetimleri Ramazan ayında da sürdürmeye devam ediyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi kent genelindeki imalathane ve marketlerde denetimlerini sıklaştıran ekipler, vatandaşların sağlığını tehlikeye atacak faaliyette bulunan işletmelere fırsat vermiyor. Ekipler, belirlenen kuralların dışında ürün sattığı veya üretimini yapan işletmelere cezai işlem uyguluyor.


“ZABITA EKİPLERİ OLARAK 7/24 GÖREV BAŞINDAYIZ”
Denetimler hakkında bilgilendirmelerde bulunan Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, “Yaklaşan Ramazan Bayramı vesilesiyle gıda teknisyenlerimizle birlikte tatlı imalathanelerini denetledik. Amacımız tedarik zincirinde hijyen ortamında üretilmiş malzemelerin halkımıza kolay ulaşımını sağlamak. Vatandaşlarımızı uyarımız biz denetimleri gerçekleştirsek de kendileri de aldıkları veya alacakları ürünlerin son tüketim tarihlerine dikkat etsinler. Bu dönemde tüketilen ürünlerde sıkıntı yaşanabiliyor. Bayram öncesi de tatlı ürünlerine artacak talebi göz önünde bulundurarak bizler çalışmaları sıklaştırdık. Alanya Belediye Zabıtası olarak bizler bayramda da 7/24 görev başındayız” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya, Belediye, Zabıtası’ndan, Bayram, Öncesi, İmalathane, ve, Marketlere, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı