00
Haber Detayı
29 Mart 2024 - Cuma 09:57
 
THY’nin İstanbul-Trablus uçuşları yeniden başladı
Türk Hava Yolları Libya’nın başkenti Trablus’taki Mitiga Uluslararası Havalimanı'na yeniden uçmaya başladı. 2015 yılında Muammer Kaddafi yönetimine dönük NATO destekli darbe sonrası yaşanan kaos ve devamındaki çatışmalar nedeniyle Trablus seferlerini durduran Türk Hava Yolları, 9 yılı aşkın aranın ardından uçuşlara tekrar başladı.
YAŞAM Haberi
THY’nin İstanbul-Trablus uçuşları yeniden başladı

Libya'ya tekrar sefer başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Afrika'yı kültürlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirtti. Ekşi, "Türk Hava Yolları olarak, kıtaları birbirine bağlamanın heyecanını bu kez Libya'nın başkenti Trablus'ta hissediyoruz. Tarihi bağlarımız bulunan Libya'ya tekrar sefer başlatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelişen pazar ve artan talepler ile birçok kıtayı olduğu gibi Afrika'yı da kültürlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Gelişen ve değişen endüstriyel yatırımlar ile orta ve uzun vadede Afrika kıtasında turizmin ve ticaretin öneminin artacağına inanıyoruz." diye konuştu.


Hat açılışına özel fiyat
Türk Hava Yolları misafirleri, 23 Mart-15 Mayıs 2024 tarih aralığında satın alacakları biletlerle 28 Mart-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul'dan Trablus'a 379, Trablus'tan İstanbul'a ise 299 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat edebilecek.


Bayrak taşıyıcı şirket, Boeing B737-78D tipi uçaklarla gerçekleştireceği Trablus seferlerini salı, perşembe ve pazar olmak üzere haftada 3 gün icra edecek.

kaynak turizmguncel

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0