Haber Detayı
08 Aralık 2021 - Çarşamba 13:47
 
Rusya Uyruklu Alina Tregubova Müslüman Oldu
Alanya’da yerleşik yaşayan ve aynı zamanda Türkiye vatandaşlığına geçen Rusya uyruklu Alina TREGUBOVA, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
YAŞAM Haberi
Rusya Uyruklu Alina Tregubova Müslüman Oldu

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Rusya uyruklu Alina TREGUBOVA için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.


Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN tarafından İslam dini’nin temel esasları hakkında Alina TREGUBOVA’ya özlü bilgiler verildi. Müftü İLHAN konuşmasında şu ifadelere yer verdi:


“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. 


Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.


Müftü İLHAN’ın konuşmasının ardından Alina TREGUBOVA Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
İhtida merasimi Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.
Alanya Müftüsü İLHAN, İslamiyet’i seçen Rusya uyruklu Alina TREGUBOVA’yı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Rusya, Uyruklu, Alina, Tregubova, Müslüman, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı