Haber Detayı
29 Haziran 2021 - Salı 15:46
 
İyilik Hareketine Destek Olan Hayırseverlere Plaket Ve Teşekkür Belgesi Takdim Edildi
Alanya Müftülüğüne bağlı Alış Cami’nde Ramazan ayı boyunca hazırlanan iftar yemeğine ve Alış Cami bünyesinde kurulacak olan aşevine katkıda bulunan hayırseverlere Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.
YAŞAM Haberi
İyilik Hareketine Destek Olan Hayırseverlere Plaket Ve Teşekkür Belgesi Takdim Edildi

Alış Camii İmam Hatibi Süleyman Coşkun ve Alış Cami Müezzin Kayyımı Turgut BEDEN’in öncülüğünde, cami cemaatinin de destek verdiği "iyilik" hareketiyle Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine destek olunmuş,Alış Camii’nde her gün hazırlanan iftar yemekleri, Alış Camii görevlileri rehberliğinde özellikle 65 yaş üstü vatandaşların evlerine kadar servis edilmiş, diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlar ise yanlarında getirmiş oldukları saklama kaplarına iftar yemeklerini alabilmişlerdi.


“İyilik” hareketine destekte bulunan hayırsever cami cemaatine ise Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN tarafından Alış Cami’nde düzenlenen bir törende plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.
Alış Cami’nde düzenlenen törende konuşan ve hayırseverlere teşekkür eden Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN şu ifadelere yer verdi:


Bir ayeti kerimede Cenab-ı Allah şöyle buyuruyor: “Yaptıklarınızı Allah da, peygamberi de müminler de görecektir.” (Tevbe Suresi - 105 . Ayet). Cenab-ı Allah’ın müminlerin ne yaptığını görmesi açısından, hem teşvik hem de örneklik açısından bunların da yapılması gerekiyor. Marifet iltifata tabidir. Bu vesileyle yapılan hayra destekte bulunan, hayırda yarış yapan siz değerli kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim hayırlarınızı kabul eylesin. Cenab-ı Hak ahiret azığı eylesin. Amellerinize de şefaatçi eylesin inşallah.” Dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: İyilik, Hareketine, Destek, Olan, Hayırseverlere, Plaket, Ve, Teşekkür, Belgesi, Takdim, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı