00
Haber Detayı
21 Mart 2024 - Perşembe 09:35
 
Demir Başkan'dan Seçmene Çağrı
Gelecek Partisi'nin Alanya Belediye Başkan adayı Mevlüt Demir, yerel seçimlerde vatandaşların oy kullanma oranlarının düşük olacağına dair endişelerini dile getiren Demir; demokratik süreçlerin önemini vurgulayarak vatandaşları sandığa gitmeye çağırısında bulundu.
- Haberi
Demir Başkan'dan Seçmene Çağrı

Belediye başkan adayı Mevlüt Demir Alanya seçmeni ülkemizde yaşanan ekonomik kriz gerekse  iktidar partisi muhalefet partisi vatandaşların güvenini kaybettiğini malesef seçimlerden soğumasına sebeb oldu bir çok seçmen sandığa gitmek istemiyor şartlar ne olursa olsun sandığa gitmeyecek 30 bin seçmeni demokratik haklarını korumak için sandığa giderek gereken tepkiyi kullandıkları oylarla vermesini istedi.

 

Mevlüt Demir 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Gelecek Partisi Anavatan partisi Saadet partisinin ortak belediye başkann adayı oldu. 

 

Seçmenlerin katılımını artırmak ve yerel yönetimlerde söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla çeşitli kampanyalar yürüten Mevlüt Demir;Seçimler, belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetlerinin belirlenmesi için yapılacak olup, vatandaşların bu süreçte aktif rol alması büyük önem taşımaktadır. 


Oy kullanma yerlerini ve diğer seçim bilgilerini e-Devlet kapısı, YSK'nın resmi web sitesi veya YSK mobil uygulaması üzerinden öğrenmek mümkündür. Demokratik katılımın teşvik edilmesi, yerel yönetimlerin vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde şekillendirilmesi için kritik bir adımdır. Mevlüt Demir ve Gelecek Partisi'nin bu çağrısı, Alanya'daki ve genel olarak Türkiye'deki demokratik süreçlerin canlılığını koruma adına her vatandaşın oy kullanarak görevini yapmasının önemine değindi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0