Haber Detayı
02 Aralık 2022 - Cuma 18:11
 
Alkü’de Engelsiz Yaşam Günleri
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinlikleri düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Alkü’de Engelsiz Yaşam Günleri

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Engelli Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından 3. Engelsiz Yaşam Günleri etkinliği düzenlendi. ALKÜ Kestel Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Tatar, akademisyenler ve Alanya Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri katıldı. 


3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte çeşitli faaliyetlerle farkındalık oluşturuldu. İlk olarak ALKÜ Açık Hava Tiyatrosunda bütünleşik fiziksel ve sanatsal etkinliklerde Alanya Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ile ALKÜ’lü öğrenciler bir araya geldi. Renkli karelerin oluştuğu etkinlikte ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, engelsiz yaşam alanını ALKÜ olarak çok önemsediklerini belirterek; “Engelli öğrencilerimizin eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımına destek olarak, gerekli uyarlamaların, alt yapının ve donanımların sağlanması ve üniversitemizde engelsiz bir ekosistemin oluşturulması konusunda azami gayreti göstermekteyiz. 


Üniversitemizi engelsiz kampüs noktasında önemli bir yere taşıdık ve Yükseköğretim Kurulu tarafından ‘Engelsiz Üniversite Ödülleri’ kapsamında ‘Mekanda Erişebilirlik (Turuncu Bayrak)’ ödülünü almıştık. Engelsiz bir eğitim ve engelsiz bir yaşam gayreti içinde yürüttüğümüz akademik, idari, fiziksel ve sosyal birçok alandaki çalışmalarımıza bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz.” dedi. 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alkü’de, Engelsiz, Yaşam, Günleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı