00
Haber Detayı
04 Ocak 2024 - Perşembe 15:03
 
Alanya'nın Belediye Başkan Adayı Mevlüt Demir
Mevlüt Demir kimdir? 1966 Alanya doğumlu, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. Uzun yıllar EGM KOM Daire başkanlığında, Dış ilişkiler dairesinde, İnterpol-Europol-Sirene Dairesi Uluslar ara Kom ile Mücadele müdürü olarak görev yaptı. Koordinasyon Dairesi Başkan Yardımcılığı ve Hukuk Müşaviri olarak görevler üstlendi.
YAŞAM Haberi
Alanya'nın Belediye Başkan Adayı Mevlüt Demir

Daha sonra bir yılı aşkın Polis Başmüfettişi olarak görev yaptıktan sonra, 17-25 Aralık sürecinden hemen sonra dönemin paralel, şimdinin FETÖ’sü ile mücadele için Ocak 2014 de Denizli Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi. Burada daha bir yılını doldurur doldurmaz, niteliği, çalışkanlığı ve mücadele azminden dolayı, bizzat dönemin başbakanı sn Davutoğlu’nun talimatıyla Konya Emniyet Müdürü olara atandı. 15 temmuz 2016 da Konya ilinde inanılmaz işlere imza attı ve hem halkın ve hem de güvenlik bürokrasisinin takdirini kazandı. Bu ilde de terör örgütler ve FETÖ ile de çok ciddi mücadeleler yaptı. 


Sn. Davutoğlu’nun başbakanlıktan ayrılmasından sonra, önce Konya valisi görevden alındı ardından da emniyet müdürünün yeri değiştirilmek istendi. Tam bu esnada önceki çalıştığı il Denizli ayağa kalkıp 175 yıllık emniyet tarihinde bir ilke imza atarak, eski çalıştığı ile aynı unvan ve rütbeyle atanan ilk müdür olma özelliğine sahip oldu. 


Daha sonra bu ilde üç yılı aşkın görev yaptıktan sonra 19 Eylül 2019 tarihli kararname ile EGM Teftiş Kuruluna Başmüfettiş olarak atandı. Kendi isteğiyle, 04 Aralık 2019 günü dilekçe vermesine rağmen ancak 24 Aralık günü emekli edildi. Biri İtalya Roma’da diğeri Gazi Üniversitesi olmak üzere iki adet yüksek Lisans, bir de yine Gazi Ün doktora çalışması mevcuttur. 


Bunun dışında Alman Filolojisi lisans sahibi olup, Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Arapça bilmektedir. Yüzden fazla uluslar arası eğitim, konferans, resmi toplantı vb. aktiviteye katılım sağlamış, onlarca ulusal ve uluslar arası operasyon yönetmiştir. Yüzlerle ifade edilen başarı belgesi, tak, taltif ve ikramiyeye layık görülmüştür.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0