00
Haber Detayı
20 Nisan 2024 - Cumartesi 17:51
 
‘Turizm Haftası’nda geleceğin şefleri Alanya’da yarıştı
Alanya’da düzenlenen ‘5. Geleneksel Turizm Haftası Yarışmaları’nda 9 şehirden gelen öğrenciler dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.
YAŞAM Haberi
‘Turizm Haftası’nda geleceğin şefleri Alanya’da yarıştı

Alanya Ümit Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü onayı ile ‘5. Geleneksel Turizm Haftası Yarışmaları’ düzenlendi. 

 

Yarışmaya Ordu, Konya, Mardin, Bursa, Hatay, Kayseri, Isparta, Erzincan ve Antalya’dan okullardan gelen öğrenciler katıldı. Organizasyonda öğrenciler ana yemek, tatlı ve kokteyl kategorilerinde yarıştı. Gün boyu süren yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin sunulmasının ardından akşam düzenlenen kapanış galasında Okul Müdürü Ahmet Uyar tarafından organizasyona destek veren sponsor ve jüri üyelerine plaketleri ve katılım belgeleri takdim edildi. 


Alanya Ümit Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden yapılan açıklamada organizasyona katılan Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner’e, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Güner’e, ALTİD Başkanı Burhan Sili’ye, siyasi parti ilçe başkanlarına, Konaklı Muhtarı Kerim Şen’e, işletme temsilcilerine, kurum ve okul müdürlerine teşekkür edildi.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0