Haber Detayı
08 Aralık 2021 - Çarşamba 08:28
 
Fahri tanıtım elçisi yine görev başında
Alanya Halkı tarafından Fahri Tanıtım Elçisi olarak adlandırılan ALTSO Kadın Girişimciler Komisyon Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu Üyesi Anastasia Petrova Çetinkaya, dün Rusya'da yayın yapan RBK kanalında canlı yayın konuğu oldu.
YAŞAM Haberi
Fahri tanıtım elçisi yine görev başında

Son zamanlarda yaşanan gelişmeler sonrası Türkiye'de ki durumun değerlendirildiği programa konuk olan Anastasia Petrova Çetinkaya, verdiği örnekler ile Türkiye'nin yatırım için güvenli bir ülke olduğunu vurguladı. Özellikle Gayrimenkul ve Sanayi yatırımları için konum itibari ile Türkiye'nin yatırım için en doğru ülke olduğunu belirterek, Rus yatırımcıları Türkiye ve Alanya'ya yatırım yapmaya davet etti. 


Türkiye'nin Turizm, tarım, ticaret ve yatırım yapmak için cazip bir ülke olduğunu belirten Çetinkaya; " Son yaşanan kur dalgalanmalarına rağmen, piyasalar oldukça hareketli. Türkiye müttefik olan ülkelere güven veren bir konumda, son zamanlarda Hollanda, İtalya ve Çin gibi ülkelerden yeni yatırımlar için Türkiye'nin tercih edilmesi bunun en belirgin özelliği.  


Bence Rus iş insanları da yatırım için Türkiye'yi tercih ederek doğru bir tercih yapmış olurlar. Özellikle gayrimenkul, tarım ve turizm alanında Alanya ve Akdeniz çanağı çok iyi bir seçenek" sözleri ile Rus yatırımcıyı Türkiye'ye yatırım yapmaya davet etti.

 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Fahri, tanıtım, elçisi, yine, görev, başında,
Yorumlar
Haber Yazılımı