Haber Detayı
29 Ağustos 2022 - Pazartesi 15:09
 
Alanya’da taksici ve müşteriler için yeni dönem başladı
Cep telefonlarına indirilecek olan Alanya Taksi aplikasyonu ile müşteriler taksiyi çağırdığında çağrıyı yönetecek ve taksinin ne zaman geleceğini bilecek.
YAŞAM Haberi
Alanya’da taksici ve müşteriler için yeni dönem başladı

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya tarafından  Alanya Taksi aplikasyon uygulaması tanıtıldı.  Oda binasında aplikasyon uygulamasını tasarlayan yazılımcı Kamran Imanitabar ile birlikte açıklama yapan Akkaya, uygulamanın bugün kullanılmaya başlandığını ve önümüzdeki 2 aylık süreçte de deneme süresine tabi tutulacağını söyledi. Taksici esnafının müşterilere daha iyi hizmet sunabilmesi, daha iyi irtibat sağlayabilmeleri ve müşterilerin de taksicilere rahat ulaşabilmesi amacıyla 2 aydır çalışma yaptıklarını açıklayan Akkaya, “Yazılımcı Kamran Imanitabar bununla ilgili çalışma yaptı. 


6 ay önce ilçedeki taksi duraklarının sınırlarını oluşturmuştuk. Bu sınırlar sabit kalmak kaydıyla bu çağrı sistemini önümüzdeki 2 aylık süreçte denemeye aldık. Müşteri taksiyi çağırdığında bu aplikasyon üzerinden çağrıyı yönetecek. Müşteriler de taksinin ne zaman geleceğini bilecek. Müşteriler direklerin dibinde sıcak altında 45 dakika beklemek zorunda kalmayacak. Yeni sistemle oluşabilecek aksaklıkları 2 aylık süreçte gidereceğiz. Bu yazılımı beraber hazırladık. Bu konuda Antalya bazında çerçeveyi genişletmekle ilgili de çalışmaları yürütüyoruz. İlk denemeyi biz başlatıyoruz. Sistemin vatandaş odaklı olacağı kanaatindeyiz. Bu sistemi bugün itibariyle denemeye aldık” dedi. 


“İNSANLAR SOKAKTA KAÇ DAKİKA BEKLEYECEĞİNİ BİLMİYOR” 
Uygulamanın 1 yıllık süreçte hazırlandığını açıklayan Yazılımcı Imanitabar da, “Araştırmalar ve var olan sorunlar gözlemlendi. Sorunlar kapsamında Alanya’daki müşteriler ve taksiciler için en büyük sorunlardan birinin zaman olduğuna karar verdik. İnsanların sokaklardaki taksi butonuna bastığı zaman bir cevap alamaması, kaç dakika bekleyeceklerini bilmemeleri, sıcak veya yağışlı havada taksi butonuna kadar yürümek zorunda kalmaması için böyle bir uygulama geliştirdik. Uygulamanın en büyük avantajı daha çok müşteri memnuniyeti odaklı olması. Uygulama için elimden geleni yaptım” diye konuştu. Cep telefonuna indirilecek olan Alanya Taksi uygulaması Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça, Farsça, Fransızca, Almanca ve Flemenkçe olmak üzere 8 dilde hizmet verecek.  

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Etiketler: Alanya’da, taksici, ve, müşteriler, için, yeni, dönem, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı