00
Haber Detayı
09 Mayıs 2024 - Perşembe 12:34
 
Alanya’ya sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi
Alanya Limanı’na demirleyen sezonun ilk kruvaziyer gemisi ‘Marella Discovery 2’ ilçeye çoğunluğu İngiliz bin 746 turist getirdi. Alanya’ya sezonun ilk kruvaziyer gemisi demirledi.
TURİZM Haberi
Alanya’ya sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi

Kıbrıs’ın Limasol şehrinden yola çıkan Bahama bayraklı 265 metre uzunluğundaki ‘Marella Discovery 2’ isimli lüks kruvaziyer gemisi sabah saatlerinde Alanya Limanı’na demirledi. 757 mürettebatı bulunan ‘Marella Discovery 2’ ilçeye çoğunluğu İngiliz bin 746 turist getirdi. Gemiden inen turistlerin bazıları tur otobüslerini ve safari ciplerini tercih ederken bazıları da Alanya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezmeyi tercih etti. ‘Marella Discovery 2’ saat 18.00’de Rodos Adası’na gitmek üzere Alanya Limanı’ndan ayrılacak.


"BU SEZON 17-18 GEMİ BEKLİYORUZ"
Sezonun ilk kruvaziyer gemisinin gelmesi nedeni ile açıklama yapan Doya Turizm Operasyon Sorumlusu Barış Atay, "2024 sezonunun ilk gemisini karşıladık. Çoğunluğu İngiliz yolcuyla geldi. Arkanızda gördüğünüz geminin Alanya'ya yaklaşık 7 seferi var fakat toplamda bu sezon için 17-18 gemi bekliyoruz. Gemi kapasitesinin yüzde 90'ı ile geldi. Yaklaşık bin 700 yolcumuz var. 700 küsur da personelimiz var. Gayet güzel. Her şey olumlu. Herhangi bir sıkıntımız yok. Daha ileriki sezonlarda daha iyi yolcu kapasitesi ve gemi seferi bekliyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0