00
Haber Detayı
30 Nisan 2024 - Salı 10:56
 
Alanya’da portakal büfeler tarih oluyor
Alanya'da genellikle sahil şeridinde yer alan ve Okurcalar'dan Demirtaş'a belli aralıklarla konuşlanan portakal büfeler tarih oluyor. Eski MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel zamanında Alanya’da işletilmeye başlanan ve genelde sahil şeridinde yer alan portakal büfeler CHP’li Alanya Belediye Başkanı Osman Özçelik’in kararıyla Alanya genelinde kaldırılıyor.
YAŞAM Haberi
Alanya’da portakal büfeler tarih oluyor

Seçildiği günden beri Alanya’da kent disiplinini kuracağını ve kaçağa geçit vermeyeceğini açıklayan Başkan Osman Özçelik, eski başkan Adem Murat Yücel zamanında ortaya çıkan ve işletmeleri için yandaşlara çok düşük rakamlara verildiği iddia edilen portakal büfelerin kaldırılmasına karar verdi. 

 

Alanya’da küçük esnafın kanayan yarası haline gelen OKurcalar’dan Demirtaş’a kadar belirli aralıklarda yer alan portakal büfelerin aylık 2000 lira gibi rakamlara kiraya verildiği ayrıca seçimden önce 10 yıllık ihale yöntemiyle kiraya verilen büfelerin paralarının peşin alındığı iddia ediliyor. Kendilerine Alanya Zabıtası tarafından yazılı ve sözlü tebliğ gelmeye başlamasının ardından peşin para ödeyen büfe işletmecilerinin Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in kapısını çalacağı konuşuluyor. 

Kaynak: Editör: Hamdi Acet
Yorumlar
Haber Yazılımı 0