Reklamı Geç
HABER DETAY
Pankartı gören şaka zannetti ama durum ciddi!
13 Eylül 2020 - Pazar 09:29
ASAYİŞ

İzmirʹin Bornova ilçesinde yaşayan H.A., evinin karşısındaki anaokulundaki çocuk sesinden rahatsız olunca balkonuna, ˮAnaokulunu mahallemizde istemiyoruzˮ yazılı pankart astı. Öğretmenler ve veliler, H.A.ʹya tepki gösterdi.  Erzene Mahallesiʹnde yaşayan H.A., iddiaya göre, evinin hemen karşısında bulunan anaokulundan gelen çocuk sesinden rahatsız oldu. Tepkisini dile getirmek için de balkonuna, üzerinde, ˮİzmirʹin en sessiz ve sakin semti Profesörler Sitesi olarak mahallemizin huzur ve sessizliğini bozan bu anaokulunu mahallemizde istemiyoruzˮ yazılı pankartı astı.

ˮGÖRÜCE ÇOK ŞAŞIRDIK VE ANLAM VEREMEDİKˮ  

Okula gelen öğretmenler ve velileri pankartı görünce hem şaşkına döndü hem de H.A.ʹya tepki gösterdi. Anaokulu sahiplerinden Hasan Taçgel (37), ˮ10 yıldır aynı noktada faaliyet gösteren okulumuzu dört yıldır biz işletiyoruz. Pankartı görünce çok şaşırdık ve anlam veremedik. Komşularımızın hemen hepsiyle aramız iyi ama pankartı asan kişiyle hiç tanışmadık. Geçen yıl, çocuklarımızın bahçede oynarken çok ses yaptığı gerekçesiyle ihtarname yollamıştı. Burası Milli Eğitim Bakanlığıʹna bağlı, ruhsatları tam olan bir okulˮ dedi. 

ˮRUHSATI OLAN BİR KURUMUZ, YAPACAĞIMIZ BİR ŞEY YOKˮ

Öğrencilerin günde sadece 2 saat bahçeye çıktığını belirten Taçgel, ˮÇocuklarımız, sadece sabah ve akşam birer saat olmak üzere bahçede oynuyor. Pankartı asan komşumuzla görüşmeye çalıştık ancak olumlu cevap alamadık. İletişim de kuramıyoruz. Pankartta ʹsemt sakinleriʹ adına yazıyor ama hiçbir komşumuzla bugüne kadar bir sorunumuz olmadı. Şaşkınlık içindeyiz. Bölgede 28 özel anaokulu ve 7 kolej bulunuyor. Hepsinin ruhsatları ve izinleri var. Ruhsatı olan bir kurumuz ve yapacağımız hiçbir şey yok. Çocuklarımızı çağdaş bir şekilde Türk toplumuna kazandırmaya devam edeceğiz. Pankartı gören velilerimiz de sinirlendi. Bazıları sosyal medya üzerinden de paylaşımlar yaptı. İçinde çocuk sevgisi olmayan kişini hayata bakışı da olumlu olmazˮ diye konuştu.

ˮBU DURUM ÇOK ZORUMUZA GİTTİˮ

Okul Müdürü Deniz Yeşil de ˮPankartı görünce büyük bir şok ve şaşkınlık yaşadım. Şaka olabileceğini düşündüm ancak olmadığını görünce üzüldüm. Yaşadığımız süreçten dolayı çocuklarımız okullarından uzun bir süre uzak kalmıştı. Yeniden okula başlamanın heyecanı içindeydiler. Ancak bu pankart, hepimizin heyecanını biraz azalttı. Umarım bu tarz şeyler hiçbir yerde yaşanmaz. İlk ve son olsunˮ dedi.Öğrenci velilerinden Kadir Çetinkaya (28) ise ˮÇocuğumu almaya geldiğimde pankartı gördüm. Açıkçası çok zoruma gitti. Pankartı sosyal medyada paylaştım. Bu okula 3-6 yaş arası çocuklar geliyor. Bir çocuk sesi nasıl bir rahatsızlık verebilir? Birbirimize karşı saygılı olmalıyız. Eşimle beraber sağlık çalışanı olduğumuz için şu süreçte birçok şeye şahit olduk. Ama bu durum çok zorumuza gittiˮ dedi.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.