Reklamı Geç
HABER DETAY
Köyün imamı, çocuk istismarından tutuklandı.
13 Eylül 2020 - Pazar 09:16
ASAYİŞ

Sakaryaʹdaki tarikat liderinin 12 yaşındaki küçük kızı istismar etme haberinin ardından Vanʹdan da iğrenç bir haber geldi.

Vanʹda 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi.

Korkunç olay Vanʹın Gevaş İlçesiʹde gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyüʹnde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.B. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı.

Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyledi ve ekledi: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedimʹ dedi.” İmam T.B. iddiayı yalanladı.

Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.B., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.