Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya'da Kirli Denize Son: Tekneler Men Edildi!
Alanya'da Temizlik Harekatı: Denize Atık Dökerek Kirleten Tekneler Sert Cezayla Karşı Karşıya
05 Temmuz 2024 - Cuma 01:00
YAŞAM

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, kirli deniz sorununa karşı kararlı bir duruş sergileyerek, atıklarını denize döken tur teknelerine sert yaptırımlar uyguladı. Başkan Özçelik, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, iki tekne çalışanının ve iki teknenin şehrin sularında ticaret yapmaktan men edildiğini duyurdu.

 

Başkan Özçelik'ten Temizlik Vurgusu
Başkan Özçelik, denizde atık döken tekneleri tespit etmenin zorluklarına rağmen, yakalananlara karşı kesinlikle taviz vermediklerini belirtti. Özçelik, "İki tekne şu an Alanya Limanı'ndan uzaklaştırıldı. Denizi temiz tutma konusunda kesinlikle taviz vermiyoruz. Bu ciddi bir cezadır ve bu tür ihlallerin devamında da aynı kararlılıkla hareket edeceğiz" dedi.


Tekne Çalışanlarına Eğitim
Başkan Özçelik, deniz temizliği konusunda tüm tekne sahiplerinin ve çalışanlarının eğitilmesi gerektiğini vurguladı. "Eskiden 10 birim tekne çöpünü öğütüp denize atıyorsa, şimdi bu sayı 8’e düşmüştür" diyen Özçelik, çabalarının sonuç verdiğini belirtti. Teknelerin deniz temizliği konusunda daha duyarlı hale gelmeleri için sürekli eğitimler düzenlediklerini ve teknelerin çoğunluğunun bu çabalara sıcak yaklaştığını ifade etti.


Denizde Temiz Gelecek İçin Kararlı Adımlar
Başkan Özçelik, Alanya'nın turistik cazibesini korumak ve deniz temizliğini sağlamak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Atık dökerek denizi kirleten teknelere karşı sert cezaların devam edeceğini ve Alanya'nın temiz denizleriyle ünlü bir şehir olarak kalması için tüm gayretleri göstereceklerini vurguladı.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0