Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da yaşayan Danimarkalı kadın Müslüman oldu
Alanya’da ikamet eden Danimarka uyruklu Emma Herler Mortensen, Alanya Müftülüğü’nde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
28 Haziran 2024 - Cuma 18:58
YAŞAM

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğü’ne başvuran Danimarka vatandaşı Emma Herler Mortensen için Müftülükte ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Emma Herler Mortensen’a özlü bilgiler verildi. 

 

Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa’dır. (S.A.S.) Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. 


İslam’a girmek Allah’a, Muhammed Mustafa’nın Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı ‘Kelime-i Şehadet’ ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz” dedi. Müftü İlhan’ın konuşmasının ardından Emma Herler Mortensen Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İhtida merasimi, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı. İlhan, İslamiyet’i seçen Danimarka uyruklu Emma Herler Mortensen’i tebrik ederek ihtida belgesi ile Kur'an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0