Reklamı Geç
HABER DETAY
Antalya'da Kamu Görevlisi Kimliğiyle Dolandırıcılık Yapan 7 Şahıs Yakalandı
Antalya Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonla, kendilerini üst düzey kamu görevlisi olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 7 kişi yakalandı.
25 Haziran 2024 - Salı 18:16
ASAYİŞ

Özellikle 70 yaş ve üzerindeki vatandaşları hedef alan şüpheliler, telefonla iletişime geçerek 'MİT mensubu, Cumhuriyet savcısı, hakim, emniyet ve jandarma görevlisi' olduklarını iddia etti.


4 Vatandaş 11.5 Milyon TL Dolandırıldı
Dolandırıcılar, kurbanlarını "adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı" gibi söylemlerle korkutarak sahte kimlik ve belgelerin fotoğraflarını gönderdi. Bu yöntemle 4 kişiyi toplamda 11 milyon 500 bin TL dolandırdıkları tespit edildi.


Antalya Merkezli Operasyon
Şüphelilerin yakalanması için Antalya merkezli iki ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 7 şüpheli yakalandı ve cep telefonları, sim kartları ve dijital materyallerine el konuldu.


3 Kişi Tutuklandı
Yakalanan şüpheliler, 'Nitelikli Dolandırıcılık' suçlamasıyla adli makamlara sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Emniyet Uyardı: "Hiçbir Kamu Görevlisi Sizden Para İstemez!"
Antalya Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı ve hiçbir kamu görevlisinin para talep etmeyeceğini hatırlattı. Suç ve suçlularla mücadelenin yasaların verdiği yetki ve sorumluluk bilinciyle kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0