Reklamı Geç
HABER DETAY
Engelli çocuğa tecavüz için sıraya girdiler
Korkuteli'nde son günlerde infial yaratacak bir olay gündemde. 17 yaşındaki Ü.A'nın 3 yıldır birçok köylü tarafından cinsel istismara uğradığı iddiası ortalığı ayağa kaldırdı. CİMER' yapılan ihbarla gün yüzüne çıkan olayda 7 kişi tutuklandı.
18 Haziran 2024 - Salı 11:32
ASAYİŞ

Korkuteli’nde 17 yaşındaki zihinsel engelli Ü.A’nın 3 yıldan beri aynı köyde yaşadığı kişiler tarafından cinsel istismara uğradığı iddiası adeta kan dondurdu. Söz konusu skandal, mart ayında aynı köyde yaşayan Ahmet K.’nın tutuklanmasıyla ortaya çıktı. Bir süredir köyde dillendirilen söylentilerin ardından Ü.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Ahmet K., Jandarma güçlerinin yaptığı sorgunun ardından Savcılığa sevk edilerek tutuklandı. Ancak ilk aşamada tek bir failin olduğu düşünülen bu olay, CİMER’e yapılan ihbar ile farklı bir boyuta ulaştı. 30 Nisan tarihli CİMER ihbarının ardından Ü.A.’ya yönelik istismarda bulunduğu söylenen 6 kişiye yönelik incelemeler başlatıldı.


3 YIL BOYUNCA İSTİSMAR DEVAM ETTİ
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk İzleme Merkezi tarafından yapılan sorgusunda Ü.A., başından geçen korkunç olayları tek tek anlattı. Halihazırda Ahmet K.’nın tutuklu bulunduğu istismar dosyasında ifade veren Ü.A., Ahmet K.’nın dışında 3 yıl boyunca köyden 5 farklı kişinin daha kendisine defalarca kez tecavüz ettiğini anlattı.


7 KİŞİ TUTUKLU: ÇOCUK KORUMAYA ALINDI
İlk olarak mart ayında istismar iddiası ile gözaltına alınan ve devamında tutuklanan Ahmet K.’nın yanı sıra, derinleştirilen soruşturmada Mehmet C., Durali G., İbrahim K., Yılmaz Y., Mehmet T. Ve M.G. için de tutuklama kararı verildi.


Tutuklu olarak yargılanan isimlere ilişkin istismar i yddiaları Ü.A. tarafından kabul edilirken, Çocuk İzlem Merkezi’ndeki ifadesinde Ü.A., yalnızca tutuklu Mehmet T.’nin kendisine bir istismar girişiminde bulunmadığı belirtti. Kendini savunamayacak durumda olan Ü.A.’nın köy ile ilişiği kesilirken, devlet tarafından korumaya alındığı öğrenildi. 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0