Reklamı Geç
HABER DETAY
Kaymakam Ürkmezer: 40 günde 43 milyon TL ceza uyguladık
Trafik Haftası için oluşturulan Jandarma Mobil Trafik Eğitim Aracını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer, “40 günlük sürede yaklaşık 43 milyon liralık ceza uyguladık. Ceza uygulamak istemiyoruz fakat trafik kurallarına uymayanlar için cezaları uygulamak zorunda kalıyoruz” dedi.
06 Mayıs 2024 - Pazartesi 18:30
YAŞAM

Trafik Haftası kapsamında İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile oluşturulan Jandarma Mobil Trafik Eğitim Aracı ile Hükümet Meydanı’nda öğrenci ve vatandaşlara trafik eğitimi etkinliği gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Astsubay Uğur Bakır, Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı Müdürü Bilge Toksöz, jandarma, emniyet personeli, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 


Kaymakam Ürkmezer ilk olarak trafik bilgilendirme standını ziyaret ederek trafik bilgilendirme broşürleri ve afişlerini inceledi. Daha sonra öğrenciler için oluşturulan ve trafik levhaları ile trafik kurallarının uygulamalı olarak anlatıldığı eğitim alanlarını inceleyen Ürkmezer çocukların trafik eğitimini izledi. Etkinlik sonunda Ürkmezer ve katılımcılar alkol simülasyon gözlüğünü takarak, alkollü araç kullanmanın zararları ve tehlikelerini vatandaşlara anlattı.


“EN BÜYÜK SEBEPLERİNDEN BİRİ İNSAN HATALARI”
Etkinlikte Trafik Haftası’nı kutlayarak konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer, “Trafik Haftası’ndaki amaç vatandaşlarımızın daha dikkatli bir şekilde trafiğe çıkmasını ve trafik kurallarına uymasını sağlamak. Türkiye’de trafik kazaları sebebiyle neredeyse her yıl orta ölçekli bir ilçe nüfusu kadar vatandaşlarımız vefat ediyor ya da yaralanıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri insan hataları. Biz de insanlardan kaynaklı kazaları en alt seviyeye indirirsek vatandaşlarımızın canını korumuş oluruz. Daha sonra mal kaybını da korumuş oluruz. 


Her yıl milyonlarca liramız trafik kazaları sebebiyle maalesef kayboluyor. Ayrıca ilçemizin farklı çeşitli noktalarında rutin denetimleri yapıyoruz. Sadece 40 günlük sürede yaklaşık 43 milyon liralık ceza da uyguladık. Biz ceza uygulamak istemiyoruz fakat trafik kurallarına uymayanlar için cezaları uygulamak zorunda kalıyoruz. Bundan sonra da denetimlerimiz ve bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecek. Vatandaşlarımız lütfen kurallara uysunlar. 


Uymayanlarla karşılaştıklarında da 112 başta olmak üzere emniyet, jandarma ve ilgili birimlere duyursunlar. Bizim arkadaşlarımız da gerekenleri yapacaklar. Kameralarımız da çalışıyor. Biz kameradan da tespit ettiğimiz eksiklikleri, hataları gördüğümüz zaman plakaya da cezayı yazıyoruz ve yazmaya devam edeceğiz. Trafik Haftamız kutlu olsun’’ dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0