Reklamı Geç
HABER DETAY
2024’te vekaletle kurban kesim bedeli açıklandı
2024 yılı vekaletle kurban kesim bedeli yurt içinde 11 bin 750 TL, yurt dışında ise 4 bin 750 TL olarak belirlendi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıkladı.
06 Mayıs 2024 - Pazartesi 18:29
YAŞAM

Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV olarak 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11 bin 750 TL, yurt dışında ise 4 bin 750 TL olarak belirlediklerini ifade etti. Vatandaşların, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden bağış yapabileceklerini belirten Erbaş, şunları söyledi: “Cep telefonlarına indirilebilen mobil bağış uygulamamızdan kurban vekaletlerini verebilirler. 


Vatandaşlarımız vekaletle kurban kesimi hususunda detaylı bilgiyi (0312) 416 90 00 numaralı telefondan alabilir. Bunlarla birlikte vatandaşlarımızın bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için tüm illerimizde ve pek çok ilçe merkezinde bin 3 şubemiz aracılığıyla şehirlerimizin önemli noktalarına kurban bağış stantları kurulacak. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri, Ataşelikleri, Koordinatörlükler ve bu ülkelerdeki cami dernekleri ile din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini güvenle emanet edebilirler.” 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0