Reklamı Geç
HABER DETAY
Tutuklu Tacizci Öğretmen Kendini Savundu
Alanya’da lise öğrencisi Z.Ö’ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü. ikinci kez mahkemeye çıktı. M.F.Ü. mağdur öğrenci Z.Ö’nün kendisini öldürmekle tehdit ettiğini öne sürdü.
06 Mayıs 2024 - Pazartesi 12:46
ASAYİŞ

Alanya'da 2023 yılında kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü’nün ikinci duruşması 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya ‘cinsel taciz’ suçundan tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla katılırken, sanık avukatı, mağdur kızın annesi ve avukatı Ahmet Said Avcı ile 3 tanık salonda hazır bulundu.


“KIZIM BANA 8 AY SONRA ANLATTI”
Duruşmada Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı mağdur öğrenci Z.Ö’nün annesi Ü.Ö'ye, “O akşam evine gelen kızınızın hal ve hareketlerinden şüphelenmediniz mi? Size hiçbir şey anlatmadı mı?” diye sordu. Bunun üzerine anne Ü.Ö şunları söyledi: “Ben bu olayı kasım ayında öğrendim. Kızım çok düşünüyordu. Eve geldiği 2 gün sonra bizi çocuk şubeye çağırdılar. O gün çok gergin, çok agresifti. Asayiş Büro Amirliği’ne gittiğimizde 8 ay sonra anlattı. Bana arkadaşının başına gelenleri anlattı. O gün çocuk şubede öğrendim. Rehber öğretmeniyle beraber içki içmişler. Önce kafeye, sonra eve gittiğini, kendisinin öğretmeni tarafından dudağından öpüldüğünü anlattı. Sonra ağlamaya başladı. O gün teyzesine gitti. Rehber öğretmen M.F.Ü'den davacı ve şikayetçiyim.”


DURUŞMADA 3 TANIK DİNLENDİ
Mahkemede rehber öğretmen M.F.Ü. tarafından cinsel istismara uğrayan lise öğrencisi Z.Ö. ile ilgili tanık olarak çağırılan 3 kişi dinlendi. Tanıklardan Z.Ö’nün teyzesi duruşmada şunları söyledi: “Olay gününün gecesi yeğenim benim yanıma geldi. Sinirli ve agresifti. Bana anlatmasını söyledim. O da bana rehber öğretmeni ile birlikte içki içtiklerini, dans ettiklerini, öpüştüklerini söyledi. Otururken öğretmeni şortunu çıkartmaya çalışmış. Yeğenim bunu kabul etmemiş. Dudağında morluk vardı. Sordum, öpüştüklerini söyledi.” 


“BENİ ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ”
Tutuklu sanık rehber öğretmen M.F.Ü. SEGBİS'le verdiği ifadesinde kendisinin iki kız çocuğu olduğunu, cinsel tacizde bulunduğu kız öğrenci Z.Ö’nün kendisini öldürmekle tehdit ettiğini iddia etti.


MÜŞTEKİ AVUKATI: NEDEN TAYİN İSTEDİN?
Müşteki avukatı Ahmet Said Avcı, tutuklu sanık rehber öğretmen M.F.Ü’ye neden tayin istediğini sordu. Sanık M.F.Ü ise, okuldan 12 yıl sonra öğretmenlerin belde okullarına tayin edildiğini, iki kızının Alanya'da öğrenimlerini sürdürdükleri için kendisinin bu beldelere gitmek istemediğini söyledi. M.F.Ü. bir okulda müdür olan arkadaşıyla görüştükten sonra merkezdeki okula tayin olduğunu söyledi.


SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ TALEP ETTİ 
Duruşmada sanık avukatı, müvekkili M.F.Ü. ile kız öğrenci Z.Ö’nün birlikte eve gittiklerinde yaşanan durumun sarkıntılığı teşebbüste kaldığı için beraatini ve tahliyesini talep etti.


TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK
Mahkeme heyeti ‘Cinsel Taciz’ suçundan tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü’nün tutukluluğunun devamına karar vererek üçüncü duruşmayı 28 Mayıs’a erteledi. 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0