Reklamı Geç
HABER DETAY
Akaryakıtta 15 Mayıs’tan itibaren Tek Fiyat Dönemi
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan kritik bir kararla, 15 Mayıs'tan itibaren benzin ve motorinde tek fiyat dönemine geçiliyor. VMax, Vpro gibi farklı isimlerle satılan ve daha yüksek fiyata satılan akaryakıt türleri de bundan sonra tek fiyat üzerinden satılacak.
04 Mayıs 2024 - Cumartesi 11:16
YAŞAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan EPDK kararına göre, b15 Mayıs’tan itibaren katkılı motorin ve benzinde fiyat farkı olmayacak. Akaryakıt istasyonlarında farklılaştırılmış olsun veya olmasın aynı tür akaryakıtlar için fiyat farkı uygulanamayacak. Fiyat farkı uygulanan akaryakıt, sadece tüketicinin talebi doğrultusunda ikmal edilebilecek. Vatandaşlar, akaryakıt alırken hangi türü seçerse seçsin aynı fiyata ödeyecek. Farklı isimlerle satılan ve daha pahalı olan akaryakıt türlerinin satışı sona erecek. 


Akaryakıt istasyonlarında fiyat şeffaflığı artacak. EPDK Başkanı Volkan Narlı’nın yaptığı açıklamada, Bu kararın, akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmaları önlemeye ve vatandaşları korumaya yönelik olduğunu belirtti. Vatandaşların akaryakıt istasyonlarında hangi türü aldıklarını her zaman bilmeleri gerektiğini vurguladı. Bu karar, akaryakıt sektöründe ve vatandaşlar arasında büyük yankı uyandırdı. Birçok kişi, bu kararın uzun zamandır beklenen bir gelişme olduğunu ve akaryakıt fiyatlarına istikrar getireceğini savunuyor.  

 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0