Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanyalı minik okçular iki madalya kazandı
Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından Samsun'da düzenlenen Minikler, Yıldızlar ve Gençler Salon Türkiye Şampiyonası’ndan Alanya Geleneksel Okçuluk Spor Külübü iki madalya ile döndü.
03 Mayıs 2024 - Cuma 16:29
YAŞAM

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu (TGTOF) tarafından Samsun’da düzenlenen Minikler, Yıldızlar ve Gençler Salon Türkiye Şampiyonası’ndan Alanya Geleneksel Okçuluk Spor Külübü iki madalya ile döndü. 2020 yılında mütevazı şartlarda kurulan Alanya Geleneksel Okçuluk Spor Külübü, verilen çabanın meyvesini 5’inci senesinde toplamaya başladı. Aynı zamanda kulüp başkanı olan 2’nci Kademe antrenör M. Fatih Kaftancı, “Beş yıldır kısıtlı imkanlara rağmen özellikle 7-12 yaş aralığında minik yaştaki çocukların eğitimine yöneldik. 


Çekirdekten sporcu yetiştirme stratejisi ile bir eğitim programı oluşturduk. Çok şükür emeklerimizin meyvesini almaya başladık. Samsun’da düzenlenen Minikler, Yıldızlar ve Gençler Salon Türkiye Şampiyonası’nda 8-9 yaş minik kızlarda Buğçe Bağışlar Türkiye 3’üncüsü, 8-9 yaş minik erkeklerde Murad Karanaev Türkiye 2’incisi oldu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin ata sporumuza olan merakı bizleri gururlandırıyor. Sporun gençlerin hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun bilinci ile bugüne kadar 100’ü aşkın sporcuya ulaşan kulübümüz daha fazla sporcuya ulaşarak onların da hayatlarında güzel anılar bırakmak istiyor.” dedi. 


Sporda yerel yönetimlerin ve halkın güçlü desteğinin çok önemli olduğunu belirten Fatih Kaftancı “Akdeniz’in gözbebeği Alanya’mızın tanıtımı ve gençlerimizin spora ilgisini arttırmak için fiziki şartlarımızın iyileştirilmesi gerekmektedir. Sporcu sayısının artması ile var olan tesisisimizde atış yapmak ve antrenman programı uygulamakta zorlanıyoruz. Bu yüzden kulübümüz için daha geniş bir alan ve özellikle uzun mesafeli atışlar için güvenli bir açık alana ihtiyacımız var. Bu konuda yerel yöneticilerimizin ve Alanya halkının desteğini bekliyoruz.” diyen konuştu.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0