Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya'da 1 Mayıs'ta Can Atalay'ın posteri taşındı
Alanya’daki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına KESK, Eğitim Sen, Eğitim İş, Sol Parti, Vatan Partisi, CHP’liler katıldı. Kutlamalar için düzenlenen yürüyüşte cezaevinde tutuklu olan ve TİP’ten milletvekilliği düşürülen avukat Can Atalay'ın posteri de taşındı. Tören olaysız sona erdi.
01 Mayıs 2024 - Çarşamba 19:45
YAŞAM

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da 1 Mayıs ve Dayanışma Günü kutlandı. Atatürk Caddesi’nden yürüyerek Kuyularönü Camii önünde toplanan kalabalık ardından marşlar ve sloganlar eşliğinde iskeledeki Şelale Meydanı’na kadar yürüdü. 


Yürüyüş sırasında Gezi Parkı davasında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım" suçundan 18 yıl hapisle cezalandırılan ve tutuklanmasının ardından Türkiye İşçi Partisi’nden Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen Yargıtay tarafından milletvekilliği düşürülen Can Atalay'ın posteri de yerini aldı. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı geniş güvenlik tedbiri ile kadın ve erkeklerin ayrı ayrı üst araması yapıldıktan sonrasında kalabalık gruplar halinde tören alanına girdi. Kutlamalarda önce şiir ve marşlar okunup hayatını kaybeden emekçiler için saygı duruşunda bulunuldu.


Sendikalarla birlikte mecliste grubu bulunan siyasi partilerden CHP’nin de tam kadro katıldığı Emek ve Dayanışma Günü’nde türküler söylendi. Şiirler okunduktan sonra kutlamalar olaysız sona erdi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0