Reklamı Geç
HABER DETAY
Antalya’yı Metro ile tanıştıracak 4. Aşama Raylı Sistem ihaleye çıkıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer alan ve Antalya’yı ilk kez metro ile tanıştıracak olan 4. Aşama Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı ilk etabı ihaleye çıkıyor. 5.5 kilometrelik bölümü yerin 30 metre altından geçecek olan 18 kilometrelik 4. Aşama Raylı Sistem Hattı’nın ilk etabı, 30 Nisan Salı Günü (Yarın) Antalya Büyükşehir Belediyesi İhale Salonu’nda E-İhale olarak ihaleye çıkacak.
29 Nisan 2024 - Pazartesi 17:12
YAŞAM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya trafiğinde büyük bir rahatlatma yaratacak metro projesini hayata geçiriyor. Başkan Muhittin Böcek’in en önemli seçim vaadi olan ve Antalya’nın ilk kez metro ile tanışacağı 4. Aşama Raylı Sistem Hattı ihale aşamasına geldi. 4. Aşama Konyaaltı-Varsak Raylı Sistem Hattı ilk etabının ihalesi, 30 Nisan Salı Günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek.


ANTALYA METRO İLE TANIŞACAK
Antalya’da daha konforlu ve hızlı toplu taşıma hizmeti sunacak yeni raylı sistem hattı ile Antalya trafiğinde önemli bir rahatlama olacak. 4. Aşama Raylı Sistem Hattı’nın ilk etabı, Konyaaltı ilçesinde Akdeniz Bulvarı’ndan (Serbest bölge) başlayacak. Akdeniz Bulvarı üzerinden Atatürk Bulvarı’nı takip edecek 4. Aşama Raylı Sistem Hattı, Antalyaspor Kavşağı’ndan sonra yerin 30 metre altına girecek. Yer altından önce Meltem’e dönerek, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ve Defterdarlık önüne ulaşacak. Yine yer altından Güllük-100. Yıl’ı keserek Muratpaşa Cami’ne uzanan hat, Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden geçtikten sonra Kızılırmak Caddesi üzerinde yerin üstüne çıkarak Kepez Belediyesi önünden Sakarya Bulvarı Kavşağı’nda 3. Aşama Raylı Sistem Hattı’na bağlanacak. 4. Aşama Raylı Sistem Hattı projesiyle Antalya ilk kez metro ile tanışacak.


6 BATTI ÇIKTI, 16 DURAK VE 14 ADET ÜST GEÇİT YAPILACAK
Antalya 4. Aşama Raylı Sistem Hattı ilk etabı ihalesi ile yaklaşık 14,3 km ana hat ve 825 m uzunlukta 3. aşama bağlantı hattı yapımı ve 17 adet tramvay aracının temini yapılacak. Proje kapsamında 6 battı çıktı kavşak, 11 hemzemin ve 5 yeraltı durağı olmak üzere 16 durak, 14 yaya üstgeçidi yer alacak. Projede Antalyaspor ile Falez Kavşağı arasındaki yaklaşık 1 kilometrelik taşıt yolu yer altına alınacak. Bu kesim, uygulanacak 100. Yıl Yaşam Alanı projesiyle, kültür ve sanat merkezine dönüştürülecek.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0