Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da Gazze İçin Sessiz Eylem
ALDAP Platformu tarafından düzenlenen Filistin’e destek oturma eylemi, 18 ile 24 saatleri arasında Hacet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Bu eylem, ALDAP Platformu üyesi olan on dernek tarafından desteklendi. Katılımcı dernekler arasında Ançed, AGD, Sebilay, Diyanet-Sen, Sena Der, Akva, Alimder, Kudüs Bilinci, Vefader ve İHH Alanya bulunuyor.
28 Nisan 2024 - Pazar 09:43
YAŞAM

Bu tür etkinlikler, toplumsal meselelere dikkat çekmek ve destek toplamak için önemli platformlar sağlar. Toplulukların bir araya gelerek seslerini duyurması, sosyal değişim ve dayanışma için güçlü bir araç olabilir. Eylemde sessiz kalınarak tepki gösterilmesi, Filistin’de uzun süredir devam eden zülmün durması için önemli bir adım olarak görülüyor.


Bu sessiz eylemler, sadece katılımcıların birlikteliğini ve kararlılığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda geniş bir kitleye ulaşarak farkındalık yaratmayı amaçlar. Toplumsal hareketlerin yerel ve uluslararası düzeyde dikkat çekmesi hedeflenirken, insan hakları, adalet ve barış gibi evrensel değerlerin savunulmasında da etkili olması bekleniyor.


ALDAP Platformu ve destekçi derneklerin düzenlediği oturma eylemi, Filistin halkına yönelik dayanışmayı ve desteği ifade etmenin yanı sıra daha geniş bir toplumsal bilinç ve duyarlılık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu eylem, toplumsal meselelere dikkat çekme ve kamuoyu oluşturma konusunda önemli bir adım olarak atıldı.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0