Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da para bitti! Kooperatifler Ankara’ya koştu
Esnaf kredi kefalet kooperatiflerinin ve esnafların kredi finansmanında yaşadıkları sıkıntıları aktarmak için Ankara’ya giden Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, “Ciddi bir kredi sıkıntısı yaşanıyor” dedi.
26 Nisan 2024 - Cuma 18:21
YAŞAM

Uzun bir süredir Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerde finansman sıkıntısı yaşanıyor. Son olarak esnaflarda banka kredisinden ziyade kooperatif kredilerine başvurmayı tercih ediyor. Ancak yapılan başvuruların artışından dolayı kooperatiflerde finansman sorunu yaşanmaya başladı. Konuya ilişkin Alanya ve Çevresi Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya sorunun çözümü noktasında Ankara’ya Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül’ü ziyaret ederek sorun ve taleplerini iletti.


KOOPERATİFLERDE FİNANSMAN SIKINTISI
Alanya ve Çevresi Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, “Esnaf Kredi ve Kefalet Odalarında finansman sıkıntısı yaşandığını ve bu sorunu Ankara’ya taşıdıklarını belirten Krediler ile alakalı sıkı tedbirler var. Finansman sıkıntısı var kooperatiflerde. Yeni bir para aktarımı yok. Genel Başkanımıza yaşanan finansman sıkıntımızı ilettik. Bu sorun bir süre daha devam edecek gibi duruyor” dedi. -

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0