Reklamı Geç
HABER DETAY
Hafızlar Belgelerine Kavuştu
Alanya Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.
03 Nisan 2024 - Çarşamba 12:35
YAŞAM

Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'ndan başarılı olan ve hafızlık belgesi almaya hak kazanan Alanya Müftülüğüne bağlı Selçuklu Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Muhammet Can Keklik ile Oba Hayriye Hanım Kız Kur'an Kursu öğrencisi Merve Yıkar Alanya Müftülüğü'nde düzenlenen törende hafızlık belgelerine kavuştu.


Hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencileri makamında ağırlayan Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, öğrencileri tebrik ederek hafızlık belgelerini takdim etti.
Konuyla ilgili bilgi veren Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan şu ifadelere yer verdi:
"Müftülüğümüze bağlı Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimlerini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda iki öğrencimiz daha başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanmıştır.


Bizler de öğrencilerimizi müftülüğümüzde düzenlemiş olduğumuz bir törenle hafızlık belgelerini takdim ettik. Azim ve gayretle çalışarak hafızlıklarını tamamlayan kardeşlerimizi tebrik ediyorum.
Kur’an-ı Kerim’i hıfzetmek, onu öğrenmek, öğretmek ve yaşamak, Kur’an’a karşı yapılabilecek en güzel vazifelerden birisidir.


Öğrencilerimizden istirhamımız hafızlıklarını unutmamaları için düzenli olarak tekrar etmeleri, kendileri gibi nice hafızlar yetiştirmeleri ve toplumumuzda örnek şahsiyetler olmalarıdır.
Bu vesileyle hafızlarımızın yetişmesinde katkısı olan anne-babalarına, Kur’an kursu öğreticilerimize, maddi manevi destekte bulunan hayırsever Alanya halkına teşekkür ediyorum." Dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0