Reklamı Geç
HABER DETAY
Otizm Spor Kulübünden Kaymakam Ürkmezer’e Ziyaret
Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Alanya Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi Öğrencilerini makamında ağırladı
02 Nisan 2024 - Salı 16:34
YAŞAM

Çeşitli spor dallarında eğitim görerek başarılar sağlayan Alanya Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi Öğrencileri İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Okul Müdürü İbrahim Acar ve Öğretmenler 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Kaymakam Ürkmezer’i ziyaret ettiler. Ziyaretleri için öğrencilere ve okul yönetimine teşekkür eden Kaymakam Ürkmezer otizmli öğrencilerin yetenekleri ve ilgi alanları hakkında okul müdürü İbrahim Acar ve öğretmenlerden bilgi alarak öğrencilerle sohbet etti.  


Otizmli öğrencilerin eğitim ve yaşam süreçlerine yönelik destek ve anlayışın önemini vurgulayan Kaymakam Ürkmezer ‘’ 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, otizmli bireylerin yaşamlarını daha iyi anlamak ve desteklemek için bir fırsat sunuyor. Otizmli bireylerimizin eğitim hayatlarının desteklenerek spor ve spor dallarına yönlendirilmeleri çok önemli. İyi bir eğitimle güzel yerlere gelen ve başarılar sağlayan birçok otizmli bireyler var. 


Bu konuda otizmli bireyler için hepimiz  duyarlı ve farkında olmamız lazım. Bugün bizleri ziyaret eden Alanya Otisium Otizm Spor Yaşam Uygulama Merkezi Öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduk. Onları yaşamın her alanında destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Otizmin farkındayız, çocuklarımızın her zaman yanındayız. ‘’ dedi. Program sonunda Kaymakam Ürkmezer tarafından öğrencilere Otizm Farkındalık madalyaları  ve hediyeleri verildi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0