Reklamı Geç
HABER DETAY
Minik Öğrencilerden Ramazan Kolileri
Alanya'da bulunan Şükrü Gündoğmuş Kur’an Kursu'nun minik öğrencileri, Ramazan ayının ruhunu ve paylaşmanın önemini kavrayarak, kendi cep harçlıklarıyla hazırladıkları yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmışlar.
27 Mart 2024 - Çarşamba 12:13
YAŞAM

Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan;Bu öğrenciler, toplumda yardımlaşma ve dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu küçük yaşta öğrenmiş oluyorlar. Ramazan kolileri, içerisinde temel gıda maddeleri ve Ramazan ayına özgü yiyecekleri barındırarak, ihtiyaç sahiplerinin sofralarına bereket getiriyor dedi. 

 

Müftüsü Dr. İhsan İlhan;Öğrencilerin bu anlamlı hareketi, onların sosyal sorumluluk bilincinin gelişimine katkıda bulunuyor ve çevrelerindeki insanlara pozitif bir etki yaratıyor. Kur’an Kursu öğreticilerinin de desteğiyle gerçekleştirilen bu etkinlik, toplumun farklı kesimlerinin bir araya gelerek birbirlerine destek olabileceğinin güzel bir örneğini teşkil ettiğini söyledi. 


Ramazan ayının bu tür paylaşımlarla daha da anlam kazandığı, minik öğrencilerin ve öğreticilerin özverili çalışmaları sayesinde daha fazla insanın yüzünün güldüğü görülüyor. Bu tür etkinlikler, aynı zamanda gelecek nesillerin de yardımlaşma ve dayanışma gibi değerleri benimsemesine vesile oluyor. Alanya Müftülüğü ve Şükrü Gündoğmuş Kur’an Kursu'nun bu tür sosyal sorumluluk projeleri, toplumun her kesiminden takdir topluyor ve bu tür girişimlerin yaygınlaşması için ilham kaynağı oluyor dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0