Reklamı Geç
HABER DETAY
Böcek’ten zehir zemberek açıklama
Antalya Büyükşehi Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşa edilen 545 dairenin anahtarları hak sahiplerine törenle teslim etti. Törende Başkan Böcek, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun bugünkü açıklamalarına da tepki göstererek, “Beni birileriyle karıştırmasın. Küçük hesaplarla hiçbir zaman siyaseti spora karıştırmadım. Kimseyi de karıştırtmayacağım” dedi.
20 Mart 2024 - Çarşamba 09:49
YAŞAM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, planlı, kurallı ve kimlikli bir kent inşa etmek için Güneş Mahallesi’nde başlattığı kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Başkan Böcek, atıl kalan, ihalesi 3 kez katılım olmadığı için iptal edilen projeyi, vatandaşların mağduriyetini önlemek için seçim beyannamesinde olmamasına rağmen hayata geçirdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin inşaat şirketi ANTEPE A.Ş. tarafından yürütülen projede 545 daire inşa edildi. 29 Mart 2022’de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve hak sahiplerinin katılımıyla temeli atılan Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde mutlu sona ulaşıldı. Hak sahiplerine daire anahtarları törenle teslim edildi.


ALANYASPOR BAŞKANINA CEVAP
Anahtar teslim töreninde konuşan Böcek, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun Alanyaspor Tesisleri ile ilgili bugün yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Başkan Muhittin Böcek, şu ifadeleri kullandı: “Bir video gördüm. Alanyaspor’un Başkanı Hasan Çavuşoğlu demiş ki ‘Ben Muhittin Başkanla görüştüm. Alanyaspor Tesisleri’ni yapmamasının nedeni Alanyalılar kendisine oy vermediği için’ demiş. Bir şeyi karıştırıyorlar. Ben 913 mahalle içinde bir tek mahallenin bile oyunu bilmiyorum, bilmeyeceğim dedim. Çünkü kimseyi ötekileştirmeyeceğiz dedim. Ancak Alanyaspor Tesisleri ile ilgili de buradan Alanya’ya bütün Türkiye’ye duyuruyorum. Alanyaspor Tesisleri coğrafi yönüyle çok yanlış bir yere temel atılmış. Devlette devamlılık vardır, devlet terbiyesi aldığım için. Gittim Alanyaspor Tesisleri’ne 39 milyon TL para yatırdım, bugünün parasıyla 140 milyon liradır. Sizin paranız. Ancak oranın harfiyatını da Çavuşoğlu inşaat yapmıştır. Yani kendisi. Beni birileriyle karıştırmasın Alanyaspor’daki otobüs de Antalya Büyükşehir Belediyemizin otobüsüdür. Öyle küçük hesaplarla hiçbir zaman siyaseti spora karıştırmadım. Kimseyi de karıştırmayacağım.”


GURUR DUYUYORUM
Anahtar teslimi yapılacak Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesini önemsediğini söyleyen CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Siyasetçi verdiği sözü tutacak. Bugün gurur duyuyorum. Bundan 13 ay önce Hatay’da depremi yaşadık. Belediye güvenli, depreme dayanıklı konuk stoklarının yapması gerekiyor. Bir buçuk yıl içerisinde vaat edildi ve zamanında yerine getirildi. Deprem bölgesinde 650 bin deprem konutu söz verdiler ne kadarı yapıldı. Aramızdaki fark bu, biz halkımıza söz verdiğimiz zaman yerine getiriyoruz. İstanbul’da, Ankara’da Mersin, Adana’da, Antalya’da halka verilen hizmetleri halk görüyor” diye konuştu.


MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Güneş Mahalle Muhtarı Mehmet Özgan, Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir özveriyle buruda konutları yaptığını belirterek, kentsel dönüşüm alanı dışında mahalleye büyük bir cami ve taziye evi yapılmasından dolayı Başkan Böcek’e teşekkür etti.


ÖRNEK KENTSEL DÖNÜŞÜM
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı ise konuşmasında söyledi: “Bu binaları görünce insanın içi açılıyor. Burada yaşanacaklara hayırlı olsun. Verilen sözler zamanında tutuldu ve vatandaş mağdur edilmeden kendilerine vaat edilen zamanında Büyükşehir Belediyemizin teminatı ile evlerine kavuştular. Örnek bir kentsel dönüşüm projesi dört dörtlük güzel bir eser olur. Bu projeye emek veren herkese teşekkür ediyorum.”


GÜNEŞ CAMİİ İBADETE AÇILDI
Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, temsili olarak 19 hak sahibine dairelerinin anahtarlarını teslim etti. Törende, proje kapsamında inşa edilen Güneş Mahallesi Camii de dualar eşliğinde ibadete açıldı. Törenin ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Güneş Mahallesi sakinleri ile birlikte iftar açtı. 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0