Reklamı Geç
HABER DETAY
6. Alanya Üniversite Tanıtım Günleri Başladı
6. Alanya Üniversite Tanıtım Günleri programının açılışı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer’in katılımıyla gerçekleştirildi Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimizin yeni bir yol ayrımı olan üniversite seçimlerinde eğitim hayatlarıyla ilgili hangi üniversite ve bölümleri seçmelerinde doğru ve isabetli karar vermelerine yardımcı olmak onlara yol göstermek ve üniversiteler hakkında doğru tercih yapmaları amacıyla; Kaymakamlığımız, Alanya Belediyesi, ve Alanya Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “6.Alanya Üniversite Tanıtım Günleri” bugün başladı.
14 Mart 2024 - Perşembe 14:43
YAŞAM

Alanya Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kaymakam Ürkmezer, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ve öğrenciler katıldı. 6. Üniversite Tanıtım Günlerinin açılışı Kaymakam Ürkmezer ve katılımcıların kurdele kesmesiyle gerçekleştirildi. Programın açılışını gerçekleştiren Kaymakam Ürkmezer, katılımcılarla birlikte üniversite bilgilendirme stantlarını inceledi. Üniversite tanıtım günlerinde 30’un üzerinde üniversite stant açarak öğrencilere üniversiteleri ve bölümleri hakkında bilgilendirmelerde bulunmaya başladılar.


Öğrencilerimizin her zaman yanındayız diyen Kaymakam Ürkmezer “ Her yıl öğrencilerimizin üniversite tercihlerine yardımcı olmak ve üniversiteleri tanıyıp sundukları imkanları objektif şekilde görebilmeleri için hazırladığımız üniversite tanıtım günlerinin bu yıl 6. sını düzenliyoruz. 30’un üzerinde üniversiteyi öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin sınav stresini azaltmak ve motivasyon sağlamak amacıyla akademisyen ve yazarlar tarafından seminerler verilecek. Yeni bir basamak olan üniversite hayatında öğrencilerimizin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanındayız. Öğrencilerimize başarılı seçimler diliyor, Üniversite tanıtım günleri programına katkıda bulunan ve emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0