Reklamı Geç
HABER DETAY
Demir Başkan Akıllı Şehir Alanya Projesini Anlattı
Gelecek partisi Alanya belediye başkan adayı Mevlüt Demir seçim çalışmalarında vatandaşlara görüşmelerini sürdürüyor.Görüşmelerinde projelerini anlatan Demir;Dünya kenti Alanya için olmazsa olmazın akıllı uygulama olan Akıllı Şehir Alanya Projesinin önemini vurguluyor.
12 Mart 2024 - Salı 10:10
YAŞAM

Akıllı Şehir Alanya Projesi, Alanya'nın geleceğine yatırım yapan bir "Dijital Belediyecilik" vizyonudur. Bu proje, Alanya'nın kültürel mirasını, turizm potansiyelini ve ekonomik fırsatlarını içeren bir hizmet yelpazesini sunmaktadır. Şehirde yaşayanlar ve şehri ziyaret edenler için hazırlanan bu dijital platform, şehrin sunduğu imkanlara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmayı sağlayan kısa, öz ve etkileyici bilgi sunumlarıyla dikkat çekmektedir.


Proje, Alanya'nın gelişimini desteklemek ve yerel hizmetleri iyileştirmek için dijital teknolojiden yararlanarak şehir yönetimini modernize etmeyi amaçlamaktadır. Ziyaretçiler için turistik bilgilendirme, şehirdeki aktivitelere ilişkin güncel haberler, tarihi yerler ve yerel işletmelerin tanıtımı gibi konularda geniş bir dijital kaynak sağlayarak Alanya'nın canlılığını daha ulaşılabilir kılmayı hedeflemektedir dedi.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0