Reklamı Geç
HABER DETAY
Başkan Böcek, Alanyalı üreticilerin yaralarını sarıyor
Alanya’nın 2 mahallesinde meydana gelen hortumdan seraları zarar gören üreticiye Başkan Böcek sahip çıktı. Alanya’da Şubat ayında etkili olan dolu yağışından sonra Mart ayı başında bu kez hortum üreticinin sera ve ürünlerine zarar verdi.
08 Mart 2024 - Cuma 17:54
YAŞAM

Dolu yağışında zarar gören 4 mahalledeki üreticilere sera naylonu desteği veren Başkan Böcek, bu kez hortumun zarar verdiği 2 mahalleye ekiplerini gönderdi. Başkan Böcek, Payallar ve Türkler mahallerinde hasar tespiti yapılması için  Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerini gönderdi. Ekipler, CHP İlçe Teşkilatı’nın Batı’dan sorumlu başkan yardımcısı Hasan Görgülü rehberliğinde Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere üç gün boyunca bölgeyi karış karış gezerek hasar tespiti yaptı. Üç gün boyunca 172 bin 650 metre kare alanda inceleme yapıldı. 


Yapılan tespit sonucu Payallar ve Türkler’de 49 üreticinin toplam 80 bin 600 metre kare sera alanında zarar gördüğü rapor edildi.  Ekiplerin hazırladıkları rapor  Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak değerlendirmenin ardından zarar gören üreticilere gerekli destekler sağlanacak.

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0