Reklamı Geç
HABER DETAY
Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetlendi
“Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri İle Servis Araçları Denetimi” Gerçekleştirildi
07 Şubat 2024 - Çarşamba 19:34
ASAYİŞ

İlimizin mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması,  çocukların günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdiği eğitim kurumlarında, her türlü korku ve endişeden uzak huzur ve güven içerisinde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla, polis sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresinde; terör, asayiş, narkotik vb. konularda umuma açık yerleri kapsayan “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetimi” gerçekleştirildi.

 
İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş, Çocuk, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Güvenlik, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve İlçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı birimlerden (121) ekip ve (276) personelin katılımı ile gerçekleştirilen uygulamada; (218) okul çevresinde, (24) internet ve elektronik oyun salonu, (57) kahvehane ve kafe, (38) market/büfe ve tekel bayi, (9) iddia ve ganyan bayi, (105) park/bahçe/umuma açık yer ve (3) metruk bina denetlendi.

Yapılan çalışmalar kapsamında; (1.527) şahıs incelendi, (266)’sı okul servis aracı ile toplam (435) araç denetlendi, (1)’i okul servis aracı olmak üzere (13) araca idari para cezası uygulandı, (3) aranan şahıs yakalandı.

Okulların çevresinde yaptığımız denetimler 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi sonuna kadar aralıksız olarak devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0