Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da başkandan iddialara yanıt geldi
ALESO Başkanı Nuri Demir mülk sahibi olduğu dükkanın kirasını orantısız şekilde arttırdığı yönündeki iddialara karşılık cevap geldi.
06 Şubat 2024 - Salı 20:37
YAŞAM

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir sahibi olduğu dükkanın kirasını 4 bin 500 liradan 21 bin 500 liraya çıkardığı için dükkanda kiracı olarak bulunan esnaf iş yerini kapatmak zorunda kaldığı için eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Başkan Demir yaptığı açıklamayla o iddiaları yalandı. Demir kiracı ile arasında kira tutarı hakkında hiçbir anlaşmazlığın olmadığını belirtti.


‘ŞAHSIMA ZARAR VERİLMEK İSTENDİ’
Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” Bugün birtakım yerel basın kuruluşlarında şahsım ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler çıkmıştır. İtibarımı da zedeleyen bu haberler basında çıktığı gibi kira artışları ile ilgili değildir. Kiracı ile kira tutarı hakkında aramızda hiçbir zaman anlaşmazlık çıkmadı. Aramızdaki anlaşmazlığın konusu ilgili mahkemelerde görüşüldüğü gibi sahibi olduğum işyerinin boşaltılması ve konu ile ilgili tahliye taahhütnamesindeki sahte imzadan kaynaklanmaktadır. 


Uzun bir süredir devam eden mahkemenin bugün itibariyle aldığı karar ile sahibi olduğum işyerinin boşaltılmasına karar verildi. Davamızın konusu kamuoyuna bilinçli bir şekilde aktarıldığı gibi kira artış tutarı değil, işyerimin tahliye edilmesi ile ilgilidir. Yapılan bu hareket ile şahsım gibi Alanya’ya hizmet yolunda çalışan arkadaşlarıma da zarar vermek amaçlanmıştır” dedi. 

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0