Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya’da ritim rüzgarı esti
Alanya’da Alanya Bilim ve Sanat Merkezi'nin (BİLSEM) ev sahipliği yaptığı, Şelpercussion ve Hayatın Ritmini Yakala Orkestraları, Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) unutulmaz bir konsere imza attı.
03 Şubat 2024 - Cumartesi 17:26
YAŞAM

Alanya BİLSEM’in ev sahipliği yaptığı, müzik öğretmeni Halil Çalışkan yönetimindeki Şelpercussion ritim orkestrası ve Balıkesir Kepsut 125. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu müzik öğretmeni Nuri Dağdelen liderliğindeki, aynı zamanda 2016 Yılının Yetenek Sizsiniz Türkiye Şampiyonu olan ‘Hayatın Ritmini Yakala’ ritim orkestrası, Alanya Rotary Kulübü ve Kepsut Belediyesi’nin desteğiyle AKM’de unutulmaz bir konser verdi. Etkinlik, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları çerçevesinde, kültürel kaynaşma ve müzik aracılığıyla toplumsal mesajlar vermek amacıyla düzenlendi.


MÜZİĞİN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ
Konser, farklı bölgelerden gelen iki kardeş okulun öğrencileri arasında bir kültür kaynaşması sağlamanın yanı sıra, giderek artan teknoloji bağımlılığına karşı müziğin birleştirici ve iyileştirici gücüne dikkat çekmek için tasarlandı. Ayrıca, Alanya Rotary Kulübü’nün ‘Evde de Yapabilirim’ projesi kapsamında serebral palsi (beyin felci) teşhisi almış çocuklara yönelik olarak hayat standartlarını iyileştirecek, kas gelişimine destek olacak medikal malzemelerin dağıtımına da katkıda bulundu. Konser öncesi, misafir gruplar Alanya Müzesi’ni ziyaret ederek şehrin tarihi mirası hakkında bilgi aldılar. Ayrıca, teleferikle yapılan turda da Alanya’nın büyüleyici manzarasını kuşbakışı izleme fırsatı buldular. Gün sonunda konser verem iki grup sahne performanslarıyla izleyicileri ritim ve enerjileriyle büyüledi. Konserin sonunda iki grupta dakikalarca süren ayakta alkışlarla ödüllendirildiler.


“İKİ GRUP TEKRAR BİR ARAYA GELECEK”
Müzik öğretmenleri, konserin ardından yaptıkları açıklamada, gelecek etkinliklerde bu iki grubun yeniden bir araya gelme umudunu dile getirdiler. Ayrıca, Alanya halkının gösterdiği misafirperverlik ve ilgi için teşekkür ettiler.  

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0