Reklamı Geç
HABER DETAY
Alanya İlçesinde E-Scooter Kullanıcılarına Bilgilendirme Yapıldı
İklim şartlarının elverişli olması sebebiyle kalabalık ve günün her saati trafik yoğunluğunun yaşandığı şehirlerde olduğu gibi Alanya ilçesinde de elektrikli scooterlar, elektrikli bisikletler ve motosikletler alternatif bir ulaşım aracı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.
31 Ocak 2024 - Çarşamba 19:21
YAŞAM

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlilerimizce yürütülen “Trafik Kuralları Hayat Kurtarır” projesi kapsamında; özellikle motosiklet, elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet sürücülerine trafik kurallarının önemini anlatmak, trafikteki diğer aksaklıklara dikkat çekmek, meydana gelebilecek kazaların önüne geçmek ve toplumsal bilincin geliştirilmesi amacıyla E Scooter kullanımı ile ilgili 4 dilde (İngilizce, Almanca, Rusca, Türkçe) broşür hazırlanmıştır.


Vatandaşlarımıza E Scooter kullanımında;
- Sürücünün 16 yaşından gün almış olması,
- Sırtta taşınabilen kişisel eşya harici yük ve yolcu taşınmaması,
- Bisiklet yolu ya da şeridi var ise taşıt yolunda kullanılmaması,
- Bisiklet yolu ya da şeridi olmayan karayollarında azami hız sınırı 50 km/s altında olan yollarda kullanılması,
- Manevra ya da işaret verme halleri dışında tek elle kullanılmaması,
- Kullanıcıların araç sürücüleri ve yayalar tarfından kolay fark edilmesi için, önde beyaz ışık verecek ve en az 20 metre önü aydınlatacak far, arkada kırmızı ışık veren lamba ve kırmızı reflektör ile zil, korna vb. ses aleti ile teçhiz edilmesinin zorunlu olduğu hususlarını içeren broşürlerimizle bilgilendirme yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Editör:Hamdi Acet
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.

0